Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padláson villanyszerelés?

Padláson villanyszerelés?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy miért akkora félelem a padláson a kötések kialakítása? Rendes csövezéssel és kültéri dobozzal.

Kötésekre wago használva.

Tekintettel arra, hogy ha kigyullad a vezeték, akkor a csövek és a doboz egy ideig lángálló. Mire elégne, addig a vezeték is elég annyira, hogy megszakad az áramkör.

Kondenzvíz keletkezéshez nem valószínű, hogy egy majdnem zárt rendszer támogatást ad. A konnektor és villanykapcsoló eléggé kevés rést tartalmaz ahhoz, hogy sok pára bejuthasson, a kevés pedig nem hisze hogy gondot okozna vagy csordogáló víztömeget. Azt is hozzáteszem, hogy nem extrán párás helyiségekről van szó.

Ha rövidzárlat keletkezik, akkor leold a kismegszakító.

Ha túlhasználom az áramkört, akkor is. Persze nem 1.5-ös vezetéket kell vinni, hanem 2.5-öset.


Jól gondolom, hogy ilyen körülmények között a 0-hoz közelít egy tragédia esélye?


2020. aug. 30. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert a padláson nyáron +60 fok is lehet télen -20 vagy mégkevesebb.
2020. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is a padláson vannak a kötések 1.5-ös, de 10-es kismegszakítóval védve. Sose volt probléma. 17 éve gond nélkül megy. Volt pár zárlat, főleg kiégő halogének miatt. A kismegszakító tette a dolgát.
2020. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1:

A +60 és -20 fok miért probléma wago-s kötéseknél?

Kint a ház előtt is van meleg és mínusz a lámpáknál, a kocsibeálló kapcsolónál, van akinek elektromos kapunál, stb.


Egébként +60 nem hiszem, hogy lenne. Dolgoztam a padláson az utóbbi időben elég sokat, nem panaszkodtam arra, hogy fáztam, de 30-40 foknál nem lehetett melegebb, az is csak azért mert spóroltam az égőkön és sima forró izzókat tettem be led-es helyett.


#2:

Rendesen csövekben vagy szabadon vannak a vezetékek?

2020. aug. 30. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ kinek félelem. Gondolom a fa miatt.

De mindenre van előírás, a fa épületekre is. Csak be kell tartani.

Egy kötés nemigen jön szét gond esetén, inkább a szigetelés ég le róla. De ez azt jelenti már, hogy valamit rosszul szereltek.

És persze számolni kell a plussz hőmêrséklettel. Cső vagy kábel tökmindegy, a lényeg a dupla szigetelés megléte, és a további szabályos szerelés.

2020. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!