Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 37nm-es, évek óta üresen...

Egy 37nm-es, évek óta üresen álló lakást szeretnék felújíttatni. Szerintem kellene villanyszerelés, vízszerelés, konyha, fürdő burkolás, festés, talán parkettázás. Ez kb. mennyibe kerülhet? (semmi "fullextrára" nem gondoltam, csak lakható legyen).

Figyelt kérdés
2020. szept. 13. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Villanyszerelés

300 ezer

Festés 300 ezer

Víz 200 ezer

Fürdő

600 ezer

Konyha

200 ezer


Ez most volt nyáron.

2020. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát. Ha a villanyszerelést és a vízszerelést úgy érted, hogy mindent cserélni kell, akkor szerintem villanyszerelés kb. 300 ezer lehet, vízszerelést meg nem is tudom... nálunk a fűtést és a vízszerelést ugyanaz az ember csinálta, szóval csak az egésznek tudom az összegét. Konyha, fürdő burkolás attól is függ, hogy már van ott csempe? Szóval kell csempét bontani?

Laminált parketta lerakása nálunk 1500 ft/m2 volt. Meg ugye maga a laminált parketta megvétele, ami attól függ nyilván, hogy mennyiért vesztek, de egy ekkora lakásnál szerintem kb. 100 ezer. A festés úgy szintén szerintem kb. 200, de nyilván attól függ, hogy pl. hányszor kell glettelni, mennyire van szükség.. akkor festéskor is, hogy hány réteg szükséges. Sok dologtól függ. De nyilván attól is függ, hogy ebből a 37 m2-ből mennyi a fürdőszoba, konyha, mert ha azok burkolva lesznek, akkor nyilván ott nem annyira kell festeni. De ez annyira mestertől függ. Mi is anno rengeteg mestert kihívtunk, volt aki egy adott dologra 5-6 milliót mondott, a másik 2-őt.. (a 2 milliót mondó ember is remek szakember, már máskor is dolgozott nálunk, szóval nem arról van szó, hogy rossz lenne, és azért volt olcsóbb) Meg ismerősömnél volt olyan, hogy 50 m2-es lakásra 800 ezret mondott a villanyszerelő. Nálunk kb 1,2 volt a villanyszerelés, családi házban. Szóval ez annyira mesterfüggő.

2020. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezekben az árakban az anyagköltség is benne van?
2020. szept. 13. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze
2020. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem szintén 1 éve 120 volt a villany, 300 a víz (be volt vezetve csupán kialakítani a mosogatókagyló, mosógép, bojler szerelvényeit), plussz olyan egy milla a kőművesmeló (járólap, falak, emésztőgödör).
2020. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez "csak" egy lakás, tehát emésztő és ilyenek nem kell. És nem újat kell építeni, hanem felújítani a meglevőt:-)) Őszintén bevallva nagyon meglepődtem az árakon, ezek szinte csillagászatiak. Végül is csak egy kicsi, 37 nm-es lakásról van szó... Olcsóbb lehet ha én szerzem be az anyagokat??
2020. szept. 15. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!