Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üreges/máló falba hogyan...

Üreges/máló falba hogyan dübelezzek, ha 15 cm-es kőzetgyapotot tettem fel?

Figyelt kérdés
Adott egy 50 éve épített a külső frontról jó állapotú nemesvakolt fal, amelyre 15 cm-es kőzetgyapotot tettek, direkt az ilyen rögzítéshez használt anyaggal. Ezután jön a probléma: A fal belseje eléggé tákolt/üreges/szinte málik/összevissza téglából épült. A fúrás után amikor a műanyag tárcsába bekerül a 22 cm-es dübel, kb. ki is tudom húzni(nincs szilárd anyag ami megfogja). Ötleteket kérek, a kőzetgyapot már fenntvan és nem szeretném leszedetni. Nagyon köszönöm!

2020. szept. 21. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos, a 38 cm-es dübellel sem működik a fix rögzítés.
2020. szept. 21. 20:18
 2/6 anonim ***** válasza:
vegyi dübel?
2020. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Holnap reggel a francia gyártó vegyi dübelével kezdek. Remélem menni fog...
2020. szept. 21. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
2020. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És mihez tapadjon a vegyi dübel?

Nem akarlak elkeseríteni, de ez az összetákolt fal, inkább kezd tönkremenni. Inkább azt kéne javítani, mintsem szigetelni.

2020. szept. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyi dübel üreges falnál befolyik az üregekbe, kikeményedik és ezáltal beterpeszt... ugyanakkor nem túl gazdaságos ennyi rögzítőt vegyi dübellel betenni. A szigeteléshez szánt beüthető rögzítőtiplik nem nyílnak ki túlságosan, azok csak jó falban fognak. Némileg javít a dolgon az, ha a tiplit megnyitod (szétvágod). Ha semmi nem jön össze, akkor én azt tudnám ajánlani, hogy ilyen rögzítő tárcsát kapsz olyat is, amit csavar alá lehet tenni, mint kvázi egy alátétet. Aztán megfelelő méretű tiplit, csavart választasz és azzal próbálkozol, önfeszítős tiplivel szerintem javulnak az esélyeid.
2020. szept. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!