Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a helyzet a bontott palával...

Mi a helyzet a bontott palával? legális eladni/ venni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm facebookon hirdeti, lehet baja belőle? úgy tudom, nagyon veszélyes hulladék, szigorúan szabályozva lehet hozzányúlni, el kell szállíttatni, speciális zsákban, útvonalengedéllyel, stb... ehhez képest rengeteg helyen árulják. nem egy tyúkólnyi mennyiségről van szó, hanem egy nagy házról szedték le.

szóljak neki, hogy nem kéne....?



2020. szept. 26. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Csak akkor veszélyes, ha évekig szipózod, vagy beledarálod a palát az ebédbe.

Pl. a hullámpalát simán árulják mindenhol.

2020. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy már csak azbesztmentes palákat árulhatnak büntetlenül. Pár oldalon lecsekkoltam,ahol újként árulják, mindenhol kihangsúlyozzák, hogy azbesztmentes, új technológiával előállított termék.
2020. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha üvegszálas erősítésű, akkor miért ne ?
2020. szept. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
régi ház, 30-40 éves, úgy tudom, az akkori mind azbesztes.
2020. szept. 26. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a hullámpalával mi a helyzet szerkezeti felépítésben, de az manapság is eléggé keresett, és tudtommal legálisan lehet adni-venni! A tető fedésére használt pala viszont valóban veszélyes hulladéknak számít, mivel anyagában 14% azbesztet tartalmaz, így eleve tilos kereskedni vele, viszont azon kívül is vékony és nagyon törékeny, tehát több szempont is közrejátszik, amik miatt nem véletlenül ment ki a divatból!
2020. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!