Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miként lehet zuhanytálca...

Miként lehet zuhanytálca melletti vizesedést megszüntetni, milyen módszerrel lehet frissíteni a fugázást?

Figyelt kérdés

Kissé beáztatta az alsó emeletet. Egyértelműen a zuhanytálca mintája nedvesdett át az alatta található plafonon. Régi a zuhanytálca, már körbe volt kenve szilikonnal is, az előző tulaj által. Még nem kívánunk nagy felújítást végezni, jövőre terveznénk. Gondoltam, leszedem a szilikont, frissítem, körbe teszek RAVAK vízvető lécet. De a zuhanytálca egyik oldala ívelt a négyzetes zuhanykabinban (nem értjük, miért ilyen lett beépítve) Oda nem tudok vízvetőt tenni. Nem biztos, hogy a szilikon jó megoldás, talán inkább a fugázást kéne kicserélni. Itt jön a problémám! Ilyet még nem csináltam. Fugáztam már csempét, járólapot, de régi fugát még nem kellett javítanom. Miként tudom eltávolítani az ívelt résznél a régi fugázást, úgy, hogy ne sérüljön a csempe és a zuhanytálca???

(Sajnos, jelenleg nincs költségvetésünk kicseréltetni az teljes zuhanytálcát.)



2020. szept. 29. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél fel róla 1 fotót úgy könnyebb lesz a válasz.
2020. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is eszembe jutott. Most értem rá feltölteni.

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 29. 20:13
 3/4 RAVAK István válasza:

A képek alapján javasolt a tálca teljes kibontás, mivel több helyen is befolyhat a víz. Nem csak a fuga mellett, hanem a szilikon tömítés mellett is.

Új fugázás és szilikonozás nem hiszem, hogy megoldja a fennálló problémát.

2020. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ettől tartottam. :-(

Így, látatlanban, fotó alapján, mekkora összegre saccolnátok a zuhanytálca cseréjét? (legalább a nagyságrenddel jó lenne tisztában lenni)


Szerencsére, van másik fürdőszoba, káddal és zuhanyfülkével, tehát még nem létkérdés a csere. (ott is ráférne a teljes generál, vízcsapot kell cserélnem éppen, de azt már megvettük) Nemrég a kazánt kellett javíttatani, ami 100 ezer forintba fájt. (5 éves készülék, de sajnálatosan az előző tulajdonos nem szervizelttette. Pedig egy igazán jó, energiatakarékos készülék. A lakásban is van mit felújítani, javítani. De mindezt legalább le tudtuk alkudni az ingatlanvásárlásnál. :-) )

2020. szept. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!