Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Polifoam vagy alu fóliás...

Polifoam vagy alu fóliás kőzetgyapot csőhéj a jobb, hatékonyabb megoldás?

Figyelt kérdés

Utóbbi sajnos sokkal drágább, ez természetes, de jelenleg nincs akkora vagyon hogy végig a csőrendszert kőzetgyapotossal vonjam be. Vagy mennyire arányos a két anyag, teszem azt 10-es kőzetgyapot megfelel mondjuk 19-es, vagy 30-as polifoamnak?


Még annyi, utóbbit könnyebb kezelni, hajlítgatni vagdalni könyökhöz.


2020. okt. 1. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kőzetgyapotos inkább magas hőmérsékletű pl. gőz vagy 80-90 fokos előremenő víz vezetékek szigetetelésére van.

Nagyon ritkán láttam olyat ahol gyapotos csőhéjt raktak mind ipari, mind lakossági szinten.

Az esetek 95%-ban csak polifoam volt.


Nekem itthon 19mm-es van, ha néha kicsit megrittyentem a vegyes kazánt akkor a pufferbe nem ritka hogy 70-80 fokos az előremenő.

Érintéssel szinte semmit nem érezni, hogy bármi hőt átengedne a polifoam szigetelés a 80 fokos csövön.

2020. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!