Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Be szeretném a lakásomon a...

Be szeretném a lakásomon a loggiát (1 oldalról nyitott) építtetni. Mire kell odafigyelni? Vállalnák egyáltalán, mert nálam komplikált?

Figyelt kérdés
Én 300-350 ezerre tippelem a költségét ablakok ára (4 db) és ezekre redőny és a munkadíj. Ennyiből kijöhet szerintetek? Illetve már korábban felfúrtunk fémből egy szűkítőt a loggia peremére, hogy az eső ne csapjon úgy be. De gondolom azt nehéz leszedni is. Vállalnák a leszedését az ablakosok szerintetek? Ráadásul tartok tőle, hogy nem csinálnak jó munkát mivel a szerelő is csak ember... (Szinte bármit csináltattam később láttam rajta vagy ismerősök láttak rajta hibákat, hiányosságokat még úgy is hogy nem vagyok szakember). Mire kell odafigyelnem? Előre is köszönöm segítségeteket.

2020. okt. 3. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hőszigetelésrs nwgyon figyelj oda, mert ha összegányolják csak, akkor hőhíd lesz és folyton penészedni fog.
2020. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy műemlékvédelmi környezetben van-e, mert ha igen, akkor tilos.
2020. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Igen, hőszigetelt a háztömb. Akkor nem szabad megbontani a hőszigetelést? Vagyis csak épp annyira amennyire szükséges? Erre nem is gondoltam...!
2020. okt. 3. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: nem pont a ház hőszigetelésére gondoltam, de bizony az is fontos!


Arra céloztam, hogy ha neked kellett volna (belülről) leszigeteltetni a loggia parapetfalát, ott kell nagyon odafigyelni, hogy tisztességesen megcsinálják, hőhíd nélkül!

2020. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod. Igen, mi a plafonját, padlóját (amire itt csempe került), és a bal oldalát is szigeteltük "egyénileg".


És ön szerint a bádogos munkát az ablakos bevállalja?

Vagyis a loggia nyitott oldalát két oldalt és felülről leszűkítettük (acél zártszelvény felfúrva 3 oldalról, és ráhajtogatva az acél pléh lap bádogosmunkaként, kb. 30-30 cm-t szűkítve oldalanként a loggia nyitott oldalát).

És ha egyáltalán elvállalja az ablakos ezt a leszerelési munkát, sokat drágíthat ez a plusz munka az összköltségen?

2020. okt. 4. 08:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Passz....

Hívj oda szakembert, kérj ajánlatot 2-3 szakitól is!

2020. okt. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!