Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakás bejárati ajtó cseréjénél...

Lakás bejárati ajtó cseréjénél mire kell ügyelni? Könnyen elronthatják a szerelők vagy rutin munka?

Figyelt kérdés
Panellakás bejárati ajtajának cseréjénél mire kell ügyelni? Mik jelenthetnek váratlan dolgot? Sajnos a szerelőkkel felemás a tapasztalatom. És félek belefutok olyan szerelőbe aki rossz vagy hiányos munkát végez, elég sok pénzért... Nekem sok pénzért...

2020. okt. 5. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet kiemeléssel, de tokráépítéssel is.

A tokráépítés nekem bevált.

Egy elég drága komplett megoldás része volt, nem tudom, más esetben hogyna van. A cég egyedi ajtót gyártott nekem, és úgy.

2020. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kibontás és új beépítése elég rutin munka, gyorsan megy. Vízmértékkel beállítják, kiékelik, becsavarozzák. Közbe kipróbálják a záródást is. Illetve purhabozzák.

A rögzítésnél tudják szét, vagy a sok purhabbal befele nyomni a tokot. Ezért minden művelet után próbálják a csukódást.

2020. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

A történet onnan indul, hogy nem a legszarabb ócsó kínai ajtót kell megvenni és a szerelőtől várni a csodát hogy patentra működjön.

Utána lehetnek elvárások a vízszintessel és a függőlegessel kapcsolatban.

2020. okt. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fém ajtók alig kivétellel kínaiak, hacsak nem méretre gyártat valaki. Sztem utóbbiakkal sincsen gond, de a vastagabb ajtót ajánlják. Ezeket már sok éve építikbe.
2020. okt. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajtóbeépítés a legegyszerűbb szakmunka, ennek ellenére sok szaki elrontja direkt vagy indirekt módon. A leggyakoribb hiba mikor lustán vízszintesre megcsinálni aztán be sem lehet zárni az ajtót. Műszaki ellenőri munkám során olyannal sokszor találkoztam hogy nem fúrták be az ajtót, csak a purhab tartotta és 2 év után kiesett a helyéről. De az ellenkezőjét is tapasztaltam már 6-7 építkezésen mikor a purhabot hagyták ki...
2020. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Különböző kínai termékek között hatalmas a minőségi különbség. A kínai gyárt szart olcsón én minőséget drágán.

2020. okt. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségeteket. :)
2020. okt. 10. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!