Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyes (vályog) háznál, ha...

Vegyes (vályog) háznál, ha alul,körbe megcsináltattam a vízszigetelést, a falak szárazak, akkor leszigetelhetem 10cm eps-el kivülről? Mert a logika alapján igen.

Figyelt kérdés

2020. okt. 9. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
A fal azért száraz, mert nincs rajta szigetelés.
2020. okt. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A fal azert szaraz, mert alulrol a felszivo viz utja meg lett szakitva...
2020. okt. 9. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Max venned kell egy páramentesítőt.

Nekünk 20cm magasan van a vízszigetelés, salakblock ház, eps sel. és évi 100l vizet gyűjtünk össze

2020. okt. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

Az rendben, de a lakótér felől ható páranyomással mi a helyzet? Nem fog tudni távozni a nedvesség, ha a falat kívülről lezárod egy vastag műanyag réteggel.

Most képes száradni, ezért száraz is.


A vályog sajnos nem fér össze a modern építő- és főleg szigetelőanyagokkal. Ezt tudomásul kell venni.


https://www.youtube.com/watch?v=-6rkVFk9RNU

2020. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt is egész értelmesen leírják. Kőzetgyapot feltételesen használható, tehát csakis légréssel, ami meglehetősen növeli a költséget és csökkenti a szigetelési képességet.

[link]

2020. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
17%
Szerintem igen. Hisz nem vizes. Én be is gletteltem belülről meg rendes cementes vakolatot kapott. Én is vízszigeteltem. Ha csont száraz a fal nem árthat a szigetelés.
2020. okt. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4. Ez mindenre igaz akkor a legujabb porotherm teglafalra is ennyi erovel!

Szelloztetni kell, vagy minden helysegbe elhelyezni egy parafalot es az megoldja hosszu tavon. (Vagy klima utemezve dry modba kapcsolva)

2020. okt. 9. 19:04
 8/12 anonim ***** válasza:

A vályogot nem jó az égett vázkerámiákhoz hasonlítani, mert a tégla szinte alig érzékeny a nedvességre, addig a vályognak nagymértékben függ a szilárdsága a nedvesség tartalmától. Málik, reped, dobja le a vakolatot a túlzott nedvességtől.

Homokvárat nem építettél gyerekkorodban? Lényegében a vályog is az.

Nincs benne semmilyen kémiai kötőanyag.

2020. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha az alsó vízszigetelést megoldod, akkor tudod hőszigetelni.

Nem lesz nedvesség, amit kipárologtasson. Viszont a belső párát jobban megköti mint a tégla, sokkal többet, amit képes visszaadni is. És ennél jóval több nedvességet bír el, szilárdság csökkenés nélkül.


A vályog sosem a túlzott nedvességtől dobja le a vakolatot, hanem ha a két anyag közt nagyon eltér a páradiffúziós ellenállás. Ekkor a határnon felgyűlő nedvesség miatt válik le. Ha nincs ilyen határ, nem válik le semmi, mert továbbmegy a nedvesség. A vályog nem homok, és benne agyag a kötőanyag. Ha nincs agyag, összesem áll, nem lesz vályog.

2020. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Hm, pedig én úgy tudtam a vályogban nincs építőipar értelemben vett kötőanyag, azt csak az agyagmolekulák közötti gyenge másodlagos molekuláris vonzás tartják össze. Ezért esik szét ha nedves lesz, de ha azóta fejlődött már a tudomány, szívesen venném a hivatkozást.
2020. okt. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!