Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ősszel vagy télen lehet...

Ősszel vagy télen lehet malterozni vályog házat ha lejött a fal?

Figyelt kérdés

#fal #tél #ősz #vályog #Malterozas
2020. okt. 10. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne fagyjon meg, meg tudjon száradni.
2020. okt. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ahogy olvastam, 5°C alatti hőmérsékleten már semmi ilyen nem ajánlott.
2020. okt. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vályogdoktor Lukács László amit ő nem tud válogról az nem is létezik.keress rá YT-on is vagy bárhol
2020. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 De La Cruse ***** válasza:

Nyár vége.

Akkorra kiszárad a fal.

Ősszel esőben magába szívja a párát.

Szeptember elején csináltam én is körbe az egész házat és végül telibe színeztem az egészet.

Érdemes száraz időben csinálni. Ha a beszívott nedvességre még később rájön a fagy akkor több kár keletkezik mint haszon.

Vályognál régi hiba, hogy azt gondolják, hogy légmentesen kell gyantás szigeteléssel van hungarocellel burkolni.

Ettől csak bepenészedik és szétrohad.

Megroskad a ház.

Engedni kell lélegezni, és természetes anyagokat kell használni. Olcsóbb is és akár kétszáz évig is használható.

Tárnokon vannak még ilyen vályog házak.

Érdemes vályogot csinálni és kívülről vagy a lemállott vakolat helyét kissé megújítani vele de ezt is olyan időben amikor nem esik.

Utána lehet rámenni jó cementes alappal és vakolattal.

Divyt hálót is érdemes használni a vakolat miatt de annak is elég vastagnak kell lennie mindenképpen.

Ha kész autentikus, hogy hengerrel le legyen tiszte mésszel és nem műanyagossal gurítva.

Ahol a szigetelés akadályozza a fal lélegzését ott belül elkezd terjedni a fekete penész.

Mintha egy rosszul szellőzőt fürdőszoba lenne.

2020. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!