Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton szárazvakolás...

Gipszkarton szárazvakolás csemperagasztóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék gipszkartonnal száraz vakolást csinálni, de nem szeretnék ragasztópogácsázni, mert szeretném elkerülni az üreges, kongó hangot.

Ezért úgy gondoltam, hogy ha a gipszkarton teljes felületére csemperagasztót viszek fel, akkor talán teljesen rá tudom simítani a falra. Így nem lesz "üreges".


Mit gondoltok róla?


2020. okt. 12. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
A gipszkartont nem ragasztják a falra, hanem konzolra csavarozzák.
2020. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kérlek olvass utána...
2020. okt. 12. 16:28
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]


egy a sok közül

2020. okt. 12. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egyenes a fal és nincs vakolat feltételezem, akkor ezzel az erővel szerintem akár ragasztóhabbal is felteheted, az ugyebár nem dagad, mint a "PUR hab", így jól beállítható, ragadni meg k... ragad, még sima felülethez is. Épp tegnap ragasztottam vele vakolathoz laminált padlót (ugye annak a hátsó felülete is meglehetősen sima), túlzás nélkül feltéphetetlen.

Ami esetedben hátrány, az ára, ha sok m2-ről van szó (de csemperagasztó sem lenne szerintem olcsóbb, ha a lapokat telibe kened), ami viszont hatalmas előnye, hogy száraz egyrészt, másrészt tiszta munka, nem kell kevergetni stb. Jól beállítható, nem csináltam még ilyet ragasztóhabbal, de szerintem ha állítasz egy függőt, megtámasztod, pár perc után a ragasztóhab már köt, és tart.

2020. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!