Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vannak redőny márkák és/vagy...

Vannak redőny márkák és/vagy típusok között számottevő különbségek?

Figyelt kérdés

Ablakcsere előtt állunk (még nincs meg sem az ablak típus, sem a vállalkozó), de gondoltam utánanézek a redőnytémának mivel nekünk idáig nem volt redőnyünk, de most szeretnénk, és semmit sem tudok arról, hogy ablak ill. redőnyrendelésnél mire kell ügyelni, mi az ami tutti ebben a témában mi az amit nagy ívben el kell kerülni.


(A 70-es években épült társasházban első emeleti lakásunkban akarunk ablakokat cserélni és redőnyöket is rendelni a napos oldalon lévő ablakokra.)



2020. okt. 18. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Redőnyök között alapvetően két nagy csoport van, aluminium és műanyag redőny. Árban nagy különbség van köztük, az alu nyilván tartósabb, de a funkció szempontjából szinte semmi különbség nincs köztük. Ugyanúgy besötételnek, a hőszigetelő képességük is közel azonos. Aluminium redőnybe viszont motort is lehet tenni, persze ez már jelentősen tovább drágítja. Műanyagnak két fajtája van, a hagyományos illetve az úgynevezett 'redextra' redőny. Utóbbi kinézetben esztétikusabb, illetve csapágyazott, fém tengelyes, könnyebben kezelhető ezáltal. Műanyag redőny esetén mindenképp ezt ajánlom, árban nincs olyan nagy különbség. Gyártók között számottevő különbség nincs tapasztalataim szerint.(Redőnyös vagyok)
2020. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És ha egy adott méretet nézünk, pl. 1,5 méter széles redőny esetén, mennyibe kerül az alu és a redextra, motorral és nélküle?


Csak nagyságrendileg kérdezem, nem pontos árra vagyok kíváncsi.


Azt mondod, hogy redőnyös vagy. Ebből következik, hogy gyakran kaphatsz olyan rendelést, hogy a már elkészült új ablakokra szereljél fel új redőnyt, vagy te kizárólag cserével illetve javítással foglalkozol, mivel redőnyt utólag nem lehet műanyag ablakokra felszerelni, csak az új ablak rendelése esetén.

2020. okt. 31. 01:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze foglalkozom újjal ks illetve javítással is. Utólag is fel lehet szerelni műanyag (illetve akármilyen) ablakra, semmi akadálya nincs.


Egy 150cm széles, és 150cm magas, tehát 2,25 négyzetméteres ablakra a redextra redőny felszerelve kb 24.000 forint. Aluminium esetén kb 43 ezer, ha motor is kell bele az plusz 20000-35000 forint redőnyönként. Attól függ, hogy kapcsolós vagy távirányítós motor legyen, a kapcsolós az olcsóbb, de akkor még hozzájön a villanyszerelési munka, mivel ki kell építeni a kapcsolót minden redőnynek, vezetékelés stb. Persze ennél vannak még jobb minőségű és drágább motorok is, de innen indul.

Én kb ennyiért csinálnám.

2020. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Feltételezem, hogy amikor valaki új ablakot rendel akkor jeleznie kell, hogy redőny is lesz (hogy az ablakos által vagy más által az most nem téma), tehát akkor mennyiben módosulnak egy ablak méretei potenciális redőny esetén?


Feltételezem, hogy akkor a te redőny árazásod az általad adott négyzetméter áraránnyal könnyen megbecsülhető, igaz?


Neked mi a munkakörzeted?

2020. okt. 31. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdemes jelezni előre, és az ablakra toktoldót tenni oldalra, így könnyebb bevezetni a gurtnit majd az ablakon keresztül. Végülis az ablak mérete így nem változik, annyi hogy minimálisan kisebb lesz maga az üveg felülete, pár centivel.


Igen, nm2-re visszaosztva kiszámolható. Én Hajdú Bihar megyében elsősorban, illetve Budapest és környékén is szoktam dolgozni. De egyébként nagyobb tétel esetén bárhova elmegyek. Kisebb munkák esetén, ha nem tudom mással összekapcsolni a környéken már nyilván nem éri meg az ügyfélnek, mert akkor az útiköltséget is fel kell számolnom.

2020. nov. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát mi Csepelen lakunk és egyelőre csak a hálószoba ablakait tervezzük berolózni, majd írok privátban amikor aktuális lesz a téma.


Köszönöm a sok hasznos tanácsot!!!

2020. nov. 3. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!