Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakksprayt mi oldja? Mivel...

Lakksprayt mi oldja? Mivel tudom leszedni, ha rossz helyre fröccsent?

Figyelt kérdés
A dobozon annyi van írva, hogy műgyantával kombinált festék. A veszély oldalon írja, hogy acetont és butil acetátot tartalmaz, gondolom ez az oldószere, de ebben nem vagyok biztos. A lakkbenzin jó erre, vagy más kéne? Obiba tudok elugrani venni valamit ami leszedi
2020. nov. 11. 09:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a körömlakklemosó is lehozza?
2020. nov. 11. 09:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, mi az, amire fröccsent, ha azt oldja az oldószer, akkor semmi esélyed.

Nem ártana a konkrét lakk neve, meg az, hogy miböl van az a felület, amiröl le akarod sezdni.

2020. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában a festékeket száradás után a saját hígítójuk már nem oldja. A lakkbenzin valószínűleg nem viszi le. Erősebb hígítóval lehet megpróbálni, például aromás, észter vagy nitro hígító, de ezek sem biztos, hogy leviszik. Ha van otthon körömlakklemosód azzal is meg lehet próbálni. Létezik direkt ilyen célra festéklemarószer a kromofág. Nem írtad milyen anyagra csöppent a festék, a műanyaggal vigyázni kell, mert az erősebb hígítók, a körömlakklemosó valószínűleg, a kromofág szinte biztos, hogy megmarják.
2020. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Műanyag konnektor burkolat. Amúgy ha a festékből magából rászórok egy már megszáradt felületre, azt újra feloldja, az alapanyag sérülése nélkül. Amúgy obi lakkspray
2020. nov. 11. 13:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam az acetonos körömlakklemosóra, mert a veszély oldalon írja az acetont, gondoltam hátha ez a hígítója. Főleg úgy, hogy a festék önmagát feloldja. Csak azt nem lehet szépen letörölgetni
2020. nov. 11. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Valami műanyag darabkára szórd rá a festéket, hagyd megszáradni, aztán próbáld meg először lakkbenzinnel leoldani, ha nem megy, akkor körömlakklemosóval. Ha sikerül, akkor mehet a konnektorra is. A lakkbenzin vagy szintetikus hígító általában nem bántja a műanyagokat, de jobb azért megpróbálni, azt hiszem a körömlakklemosó agresszívabb, mint a lakkbenzin. Kromofágot, meg erősebb hígítókat (aromás, észter, nitro) műanyagra ne használj.
2020. nov. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az acetonos körömlakklemosó működött :)
2020. nov. 11. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!