Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton álmennyezet fa...

Gipszkarton álmennyezet fa födémes házra. Hogyan?

Figyelt kérdés

A ház régi építésű fa födémes. Álmennyezetet szeretnék, mivel eléggé egyenetlen a plafon.

Azt a tanácsot kaptam, hogy keressem meg a gerendákat, ergo verjem le a mennyezetről a vakolást, és ha megvannak a gerendák oda helyezzem a direktfüggesztőket.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a lépés tényleg szükséges?



2020. nov. 13. 10:04
 1/6 anonim válasza:
78%
Mi nem vertünk le semmit csak fellett furva a gipszkarton profil és ugy a gipszkarton
2020. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az egész vakolást leverned. Csak abban az estben ha nagyon rossz állapotban van a vakolat ami gondolom stukatúr lécre van felhordva. Akkor érdemes még leverni ha a gerendák gyengék, és a plusz súly problémákat okozna statikailag.
2020. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A fafödém alulról egy deszkázatot jelent, azon van a stukatúr (nád+vakolat). A deszka meg tudja tartani a gipszkartont, ha csak nincs teljesen szétkorhadva. Ergo nem feltétlenül szükséges azzal foglalkozni, hogy hol vannak a gerendák: mehet a csavar csak a deszkába is.
2020. nov. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A vakolatnak nincs különösebben sok baja pár repedésen kívül. Gondolom a terhelést is bírja, időnként felmegyünk a padlásra.

Reménykedtem benne, hogy nem kell szenvedni ezzel.

Mindenkinek köszönöm a válaszát, ment a zöld.

2020. nov. 13. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nyeregtetős házról van szó, a gerendák mindig a szarufák alatt azokkal egy síkban találhatók.
2020. nov. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 2,5 éve csináltam,a melléképületben alakítottunk ki konyhát...

A lécek mozoghatnak,a gerendák nem annyira. Ezért a gerendákhoz csavaroztam az "akusztikus lengőkengyel"-t.A gerendákra merőlegesen 60 centinként tettem a vastagabb(bramac)léceket,amiket vagy két hónapig szárítottam,és csak a leg-egyenesebbeket válogattam.

Bizony komoly meló volt,mert az('61-ben épült)mennyezet középen majd'10 centit lógott be. Így középre a 3~5 centis,még a szélekre a 15 centis kengyelek kellettek.


Legelőször mennyezet legjobban belógó pontjára fel kell rakni egy kengyelt egy kis darab cserépléccel együtt-->és ezt a pontot,(a cserépléc alját)ki kell "vetíteni" körben az oldalfalra egy hosszú léccel+vízmértékkel.

Így lesz jó,és egyenes majd a mennyezeten a karton.

A kartont úgy szabd,hogy ne érjen az oldalfalakig,hanem maradjon el kb 1 cm. utána veszel nikecell szegőcsíkokat,és stukatúr ragasztóval felragaszthatod. Ne válassz 3,5 centisnél keskenyebbet,mert nem fog mutatni-tapasztalat.

Lengőkengyelt kp-ra vegyél,mivel ha hasa van a mennyezetnek,kell vagy 3~4 méretű,-és ha kimarad,könnyebb a vasboltban vissza/vinni/cserélni.

Előtte gondold át a világítást is,és azt is vezetékeld be(én 3 db süllyesztett 12w-s kör LED-panelt tettem be)

Lehet,hogy hozzáértők jobban,másként csinálnák,azonban én egy barkácsolni szerető nyomdász vagyok---és így is sikerült

2020. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!