Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet tenni , ha már a...

Mit lehet tenni , ha már a szakember ki van fizetve de a munkája eléggé rossz?

Figyelt kérdés
Férjem kifizette a szakembert előre. Mikor már a kiállások voltak megcsinálva a fürdőszobában. Szóval még semmi aljzat betonozás, burkolás. És ahogy a szakemberek ígérték, hogy lesz papír írva, az sem történt meg. Én erről 2-3 napra rá szereztem tudomást. Látni a problémákat is akkor lehetett már látni mikor megvolt csinálva már az aljzat. Mit tudok csinálni? Nekem nincs valami jogom, hogy a beleegyezésem nélkül történt a kifizetés? Ráadásul papír, minden nélkül. Nagyon fusztrál a dolog. Már a burkolást is megcsinálta apukám. Az 5 hónapos anyatejes táplálású kislányommal nem tudtam a szakembereket figyelni...( Az építkezés most máshol folyik, mint mi lakunk, ugye kisgyerekkel nem lehet egy egész házat felújítani) de el lett nekik mondva,meg rajzon mutatva. Az emberek a jószaki hirdetései által lettek kiválasztva, de nekik sem merek írni mert félek,hogy nem fognak kijönni a vízszerelők. Vagy azt mondják, hogy ez nem tartozott bele az árba. Hát ilyet, hogy előre elkérik a teljes összeget! Mit tudok csinálni? >< A segítségeket, hasznos válaszokat előre is köszönöm! ><

2020. nov. 15. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Előre semmilyen munkát nem fizetünk ki. Másrészt meg szóljatok hogy szar a munka. Ennyi. Jó lenne ha az emberek kiállnának magukért.
2020. nov. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem szokás kifizetni, csak az anyagot. Vagy olyan is van hogy 50% munkánál kifizetik az 50%-ot.
2020. nov. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

"Az emberek a jószaki hirdetései által lettek kiválasztva, de nekik sem merek írni mert félek,hogy nem fognak kijönni a vízszerelők. Vagy azt mondják, hogy ez nem tartozott bele az árba."

Valami ebben a történetben nem kerek.

2020. nov. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha silány a munka, (bármi is legyen az) akkor a számla a garancialevél. Ha nem kaptál "papírt", akkor először szólsz a hibák kijavításáért, ha ez nem történik meg, akkor közlöd, hogy kénytelen vagy a Fogyasztóvédelemhez, illetve a NAV-hoz fordulni.

A NAV-hoz meg nem azért, mert bosszút akarsz állni, hanem azért, mert nincs a kezedben számla, ami a reklamációd alapja lehet.

2020. nov. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen én is úgy tudtam , hogy nem fizetünk ki előre senkit, de hát én nem voltam ott, nem is szóltak róla, ezzel sajnos nem tudok mit csinálni,és ma beszélt velük férjem telefonon mondta nekik, hogy hozzanak számlát, úgyhogy remélem,hogy kapunk! ><

Hát most abban maradtunk,hogy pénteken megbeszéljük a dolgokat. Én is szeretnék kiállni magamért és tényleg jó lenne, csak sajnos én eléggé olyan vagyok hogy nem szeretek megbántani senkit, mindenkinek meg akarok felelni. De ez most nagyon bosszant, úgyhogy szólni fogok neki de csak ha már személyesen mindannyian helyszínen leszünk, mert nem akarok pluszba fizetni. Meg akarom azt is kérdezni,hogy mire kérték el előre a pénzt. Ablakot is most cseréltettük , azt például 50%-50%-ban fizettük, mint a 2-es válaszadó is írta. És nagyon szépen köszönöm, mivel többen is írtátok ki is fogom mondani bátran, hogy mi a helyzet! >< Köszönöm szépen tényleg! ><

Köszönöm a válaszokat, aki meg azt írta ,hogy a történet nem kerek, szépen kérem mondja el mi nem kerek benne, mert én ezt így nem igazán értem. Jószakit ismeri? Ha nem: ott fel lehet a hirdetést, megmondom mi lenne a teendő, időpont stb... ott a vízvezeték szerelő, burkoló stb. szakembereknek (éppen amilyen szakember kell-annak) elküldik a hirdetést, ahol írtam telefonszámot is, akkor utána ha tetszik a munka akkor felhívnak telefonon, én ki is választottam egy szakembert aki közel volt. No most akkor eltelik egy hét kb. és jönnek a szakitól az e-mailek, hogy értékeljem és válasszam ki a szakembert aki megcsinálta. Itt lehet nekik panaszt tenni. De én nem merek, mivel még a fürdő szerelvényezése nincsen megcsinálva (ugye ők csak a kiállásokat csinálták még) . De már ki lettek fizetve, és papír nincsen róla, nem akarom,hogy az legyen ,hogy eljut hozzá a panasz és nem jön befejezni a munkát. Vagy azt mondja,hogy már odaadtuk neki a pénzt, akkor kér még érte... Mert se papírt nem írtak, ki lett fizetve...én nem tudom hogyan működik, mikor mivan. Ez így érhető? Én szeretném tényleg rendesen elmagyarázni ha valami nem oké, mert segítséget és tapasztalatot/véleményt kértem ><

És ha bárki kérdezné, miért egy netes oldal mellett döntöttem, nagyon dicsérték, és a mi vizesünk sajnos nagyon sokáig húzta, nem is tudott helyszínelés után árajánlatot adni, és mivel nem akarom részletezni, de körülményes a helyzetünk főleg ebben a vírus időben, szeretnénk már otthon lenni a kicsivel, ez volt gyorsan , csak hát igen rosszul tettem,hogy bíztam benne, meg hogy nem voltam ott én is.

És bocsánat, hogy hosszúra sikeredett! ><

2020. nov. 15. 18:21
 6/7 anonim válasza:
86%

Apum ács és ő mindig úgy csinálja hogy levezeti az anyag költséget illetve a munkamenet részeit is kiszámítja áfával es/vagy nelkule. Ezt begépeljük feltüntetjük a megrendelők nevét, a címet leadjuk a megrendelonek. Az anyag költséget a rendelő állja majd a végén kifizetik a munkásokat.

Jobb helyekem szerintem ez így megy. Csak sajnos becsületes jól dolgozó szakemberből kevés van úgyhogy soha nem szabad előre fizetni. Ebben a helyzetben max annyit tehettek h szoltok h ez igy sz.r de ha papir sincs rola...

2020. nov. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válasz adó, köszönöm szépen, igen mi is ebben maradtunk meg egyébként mikor jöttek felmérni a terepet, aztán az lett belőle hogy amelyik nap kezdik, majd akkor lesz írva egyfajta szerződés , ami le lesz vezetve, addig is mondtak egy irányárat, mi pedig elfogadtuk, közben ugye ez nőtt mivel találtak ezt is azt is, csak hát senki nem is felügyelte őket... De, beszéltem vele , és ha jönnek majd személyesen minden meg lesz beszélve szerencsére, nagyon remélem ><

Apud pedig tisztességes és jó szakember lehet , és gondolom az alma nem esett messze a fájától ! ^^ kár tényleg hogy nem csak ilyen szakemberek vannak

Köszönöm szépen mindenkinek , a sok segítséget meg a bíztatást is! És remélem sok szerencse ér mindenkit, sajnálom hogy nem tudom a válaszokat meghálálni

2020. nov. 20. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!