Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Eldugult a szennyvíz csatornán...

Eldugult a szennyvíz csatornánk főcsatornába vezető szakasza. Biztosító emberei kiásták és egy lyukat vájtak a cső szájához?

Figyelt kérdés
Szóval most már lyukas a csatorna, szétszaggaták. Kérdem én, ez volt a normál eljárás?! Ha megvan, hogy melyik az eldugult csatorna, akkor nincs más mód a tisztításra?

2020. nov. 24. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Sok éve vagyok a szennyvíztechnológiában, nem egészen értem amit írtál de hidd el, ők se csinálták volna, ha lett volna egyszerűbb megoldás (utáljuk a földmunkát). Mielőtt betemetnék azért nézz rá, hogy rendesen helyrehozták-e.
2020. nov. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. A bizalmam azért rendült meg, mert állt a szennyvíz az udvaron létvő aknában, majd mindenféle védőfelszerelés és szivattyú nélkül vödörrel merték ki és vitték ki, és öntötték bele az utcán lévő főcsatornába.


A mostani gond: Van egy fő szennyvízelvezető cső, abba oldalról belecsatlakozik a mi szennyvízelvezető csövünk, ami el volt dugulva. Majd, ők kilyukasztották a csatlakozási pont előtt, mindenféle tisztitási próbálkozás, egyéb nélkül. Remélem így már jobban le tudtam írni. Ez normális?

2020. nov. 24. 07:04
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Így már értem és igen, az. Kivitelezéskor kellett volna oda egy tisztítóidomot tenni oda, ahová most a lyukat ütötték és már rég el lett volna felejtve. Aki csinálta gondolnia kellett volna rá, mi át sem vesszük, ha nincs. A vödrözés durva!
2020. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi újból a választ! Hozzáteszem, most kiásva, lyukasan áll a cső, tegnap így hagyták, elvileg nemsokára visszajönnek. Csak tudni szerettem volna, hogy hogyan álljak ehhez az egészhez.
2020. nov. 24. 07:23
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Csak arra figyelj, hogy a lyuk legyen eltüntetve mielőtt betemetik. Mi egy ugyanakkora a csőből szoktunk kivágni egy darabot és ráragasztjuk, de más is jó. Ha már úgyis ki van ásva most lehetne odatenni egy tisztítót, de nem fogják megcsinálni, hacsak nem maszekban. Félórás munka.
2020. nov. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a tippet! Figyelni fogok erre, már lekameráztam mindent. Ez jó hír, hogy akkor ragasztható a szennyvíz vezető cső és a lyuk miatt nem kell az egészet kicserélni. Én nem értek hozzá és azt hittem, hogyha lyukas, akkor már cserélendő. Köszi a válaszod!
2020. nov. 24. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!