Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha új csempét akarok a konyháb...

Ha új csempét akarok a konyhába, azt érdemes megpróbálnom magam megcsinálni? Vagy muszáj burkolót hívni?

Figyelt kérdés
Megnéztem egy videót hogy kell, de semmilyen tapasztalatom nincs ezzel

2020. dec. 8. 03:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne csináld, mert le fognak potyogni.

Ahhoz érteni kell.

2020. dec. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Alapozni kell a falat. Egyenesre, mint a tükör.

Megfelelő anyagokkal. Megfelelő ragasztó.

Megvannak a trükkjei, amit csak gyakorlott

ember tud megcsinálni.

2020. dec. 8. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam volt egy alak, olyan hepehupásra csinálta az alapot, hogy

a csempék úgy néznek ki, mint a hullámzó Balaton. Nincs négy sarok, ami pontosan illeszkedne egymáshoz.

Nem tudta megoldani, hogy a fal egyenetlenségeit klf. ügyes trükkökkel

optikailag kiküszöbölje.


Ha nem akarod, hogy tripla annyiba kerüljön, mint egy hozzáértő által

felrakott anyag, akkor hívj szakembert. Nem olyan eget rengető összeg. Főleg ahhoz képest, hogy a kontár munkádat évtizedekig nézheted,

vagy, utána hívsz szakembert, és dupláját fizeted érte.

2020. dec. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én magamnak csináltam, kizárólag internet alapján.


Szebb lett, mint amit egy átlag burkoló csinál.


Nem azért, mert egy youtube videó jobb, mint 20 év szakmai tapasztalat, hanem azért, mert nekem fontos, hogy szép legyen. Ha nem elég jó, visszaszedem, újracsinálom. Nem csak ki akarom húzni a listáról a csempe vágását, szilikonozást, stb hanem azt akarom, hogy tökéletes legyen. Akkor is, ha jóval több időbe telik így (de engem nem vár a következő munka, ami miatt kapkodni kellene, nem úgy, mint egy profit). Nekem számít, hogy szép legyen, jól megcsinálva, ezért lesz a saját kezű munka mindig jobb, ha van türelmed.

2020. dec. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azon múlik, hogy mennyire vagy gyakorlatias. Kapkodni meg nem kell. Fontos a jó alap és akkor tudod használni fugakereszt helyett ezeket a szintezőket amik egysíkba is hozzák a lapokat, és még a ragasztó vastagságát is megadják. Nemrég lapoztunk ilyennel tesómnál, és tényleg szuper. Gondolom csak egy sávot szeretnél feltenni a pult felett. Ott én burkoló kolléga tanácsára az első sor alá feltettem egy lécet, hogy ne csússzon le a lap amíg megköt a ragasztó.
2020. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Link lemaradt

[link]

2020. dec. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Azert azt ne felejtsuk el,hogy egy panelban minden van csak derekszog,egyenes es igazan fuggoben levo falak nincsenek.

A padlo se mindegy,hogy milyen,ha nincs vizben akkor a pult sincs(persze,az uj butorok allithato labakkal keszulnek,de a kerdezo csak csempet irt).pont a konyhaba,a ket szekreny koze nem mindegy,hogy sikerul a csempe.

Ha semmi hasonlo tapasztalatod nincs,akkor inkabb bizz meg egy szakit.ne a legolcsobbra menj,ajanlas utan valassz inkabb.

2020. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!