Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Diszperziós festékkel festett...

Diszperziós festékkel festett falra lehet egyszerűen vakolni? Azért vakolnám, hogy utána mészfestékkel tudjam festeni.

Figyelt kérdés
Ha nem lehet közvetlenül rávakolni, akkor milyen lépésekkel kell előkészíteni a festett falat?

2020. dec. 15. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A diszperzit lényegében akril, ami egy műanyag.

Ha erre akarsz vakolni, akkor csak az 0,5-1mm-es festék réteg fogja tartani a vakolat súlyát.

Azt mondjuk nem értem miért akarsz mésszel festeni, de ha valami penészedés vagy légáteresztés miatt, akkor így is úgyis le kell kaparni az egészet majd glettelés után meszelni.

Teljesen felesleges vakolni.

2020. dec. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Mészfestékkel vályogot szoktak, de ahhoz meg tilos a diszperzit.

Mi itt a cél?

2020. dec. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A mészfesték pozitív hatásait szeretném kamatoztatni. Nem penészedik a fal, de szívesebben dolgoznék környezetbarátabb anyagokkal a jövőben, ha tisztítófestést kell csinálni, és úgy tudom, hogy az allergiásoknak is kedvezőbb, mert az antisztatikus hatása taszítja a port, így jobban szellőztethető a szoba. Nem az egyszerű megoldást keresem, hanem szeretnék előrelépést elérni egy új felületkezeléssel. Csak egész vékony rétegben vakolnék, mert úgy tudom, hogy a mészfestés nem mehet diszperziós festékre rá. A fal egész rendben van, sima felületű, nem repedezett, ezért a vékony vakolatot talán elbírná arra gondoltam. De ha kell lekaparom az egész festéket. Beton van alatta amúgy.
2020. dec. 15. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell vakolni. A diszperzites felületet kell eltávolítani mechanikusan (lekaparni, leverni). A mész/mészfesték szellőző faltesttel optimális. A régi festést vakolatig el kell távolítani és meszes szellőző rétegrendet kell felépíteni. De ha a fal külső oldalán hungarocell jellegű (műanyag extrudált v. expandált) hőszigetelés van, akkor ez még csak félmegoldás. A külső falfelületi rétegrendet is javasolt szellőzőre cserélni (kőzetgyapot szigetelés + lélegző homlokzati vakolat).
2021. jan. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kapard le vakolatig,majd szilikát alapozó,utána 2 réteg baumit klíma glett,csiszolás után megint szilikát alapozó végül 2 réteg szilikát festék v. mész alapú.De állítólag hivatalos mérések alapján csak 2-3%-ban !!! szellőzik a falon át a ház.A többi az ablak és az ajtónyitogatás.Hővisszanyerős szellőztető rendszer lenne a megoldás szinte de sok helyen nem is ismerik,és nem olyan optikai tuningos mint a külső szigetelés.
2021. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!