Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családiház felújítás hosszútáv...

Adi235 kérdése:

Családiház felújítás hosszútávú befektetésként?

Figyelt kérdés
Sikerült vennem egy családi házat elég jó árban szerintem Szeged melletti kis faluban. Érdemes teljesen felújítani szerintetek teljesen ha csak befektetésként gondolok rá hosszútávon? Szigetelés, burkolás, vezeték ujrahuzás stb.

2020. dec. 25. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen,mert ez mindig pénzt hozhat.Ha eladásra kerülne,vesztesség akkor sem fog érni.
2020. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%

Nem értesz az építkezéshez, de vettél egy rossz házat rossz helyen.

És nem vagy palimadár?

Én pl nem biztos hogy fizetnék azért amit te módosítasz rajta, ahogy neked tetszik.

Pl nekem az aluminium tökéletes vezeték, ahogy bizonyította 100 éven át.

2020. dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Amennyiért vetted ugyan annyit fogsz rá költeni felújítás okán, ürügyén .
2020. dec. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ , tető födem állapota szerkezete milyen . Falak mit birnak , ablak ajtók . Amit magam tudnek elintezem glettelés fugazas falfestes . Fürdőt konyhat nem alakitanam át sem szigetelnem . Kijarnék racsot es hevederzarat tennek fel . Aztan apródonkent intezkednék es meglatnám mit érdemes tenni .
2020. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ismerőseim egy vadonatúj házat vettek Szeged mellett egy faluban, pár év után elkezdték árulni fillérekért, és nagy nehezen néhány év alatt el is adták.

Jó befektetés volt...

2020. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most már megtörtént a vétel, milyen tanácsot vársz tőlünk, ráadásul látatlanban??


Egy dolog tűnik biztosnak, hogy kis vidéki falvakban "befektetésként" nem vesz házingatlant ép ember, ha eleve nem is lakik majd ott.

Bérbe nem lehet kiadni.

Akik kivennék, azoknak meg nem szabad kiadni.

A pénzt meg viszi majd folyamatosan.

Ráadásul hamar kiszúrják, hogy lakatlan és esélyes, hogy széthordják.


Ezeknek a fényében egyetlen üzleti tanácsot tudok adni, hogy minél előbb add el.

2020. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kis faluban biztos nem vennék házat, befektetési céllal. Pont, hogy óriási gond, hogyan ne néptelenedjenek el a falvak, akkor hosszútávon, sok év múlva vajon hányan akarnak majd ott vásárolni?


Mindenesetre, ha már a tiéd, kezdj vele valamit. Festés, kis hiba javítás mindig megéri, ha másért nem, hát jó testmozgás neked.

Pénzt viszont biztos nem fog hozni, ha kicserélteted a vezetékeket stb, mert egyszerűen nincs vevő falusi házra. Pláne nem olyan, aki kész házat venne. Aki falura megy, jobb esetben meg tudja csinálni a felújítást maga.

2020. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy mennyibe kerülnek a házak a környéken és kiderül, hogy érdemes-e felújítani. Én Győr mellett vettem, az ár és a felújítás költségei duplájáért adtam el. A teljes felújítása egyébként 9m volt, tetőcserép, aljzatszigetelés, fűtés, víz, villany, nyílászárók, külső szigetelés. Szerintem ez mindenhol kb ennyi, már kicsit több, mert ez év elején lett kész.
2020. dec. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Nézd tél már itt nem igen lesz legalábbis olyanok mint 25 évvel ezelőtt én nem höszigetelnék
2020. dec. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Emery1 válasza:
Ezen csak bukni lehet, azonnal add el. Bármennyiért.
2021. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!