Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mire rakhatom le a laminált...

TheDuck kérdése:

Mire rakhatom le a laminált padlót?

Figyelt kérdés

Egy három szobás panel lakásban szeretnék laminált padlót lerakni. Ezzel kapcsolatosan fordulok segítségért hozzátok.

Jelenlegei padló: kb 2cm vastag homok réteg, HDF lapnak kinéző réteg és végül a padló. A jelenlegire nem szeretném rá rakni mivel nagyok a szintkülönbségek a sarkok illetve a szoba közepe és egyes pontjai között.


Arra gondoltam hogy, a jelenlegi padlót és HDF lapot felszedem, valamint a homokot pótolom és szintbe hozom. A homokra egy réteg OBS vagy rétegelt lemezt rakok és erre jön a 12mm laminált padló.


Olvastam hogy, lépésálló hungarocellre is lehet rakni, de sokan panaszdkodnak hogy, nem megfelelő a teherbírása a bútorok alatt és idővel összenyomódik.


Betonnal kihozni a 2-3 cm magasságot nem tudom mennyire megoldható mivel harmadik emelet. (Volt szaki aki mondta hogy bevállalja, csak poros és száradást igényel, ami télen nehezen megoldható)


Ti mit javasoltok? Hogyan tudnám a legjobban megoldani ?



#padló #laminált padló #OBS #padló lerakás #panel padló
2020. dec. 30. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
89%
Aljzatkiegyenlítő a legoptimálisabb megoldás a többi csak barkácsolás és végeredményben nem lesz olcsóbb. Nagyon sok féle fajta aljzatkiegyenlítő anyag van. Vagy még a Rigidur szárazpadló ami egy opció lehet de azt is vágni kell ami elég poros.
2020. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Padlopont szoktak használni
2020. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!