Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ki, mit tanácsol?

Ki, mit tanácsol?

Figyelt kérdés

Adott a kormány általi otthonfelújítási támogatás.

A házunkban régi típusú kéményes kazán van, így felmerült a cseréje kondenzációsra, de ennek átalakítása kb. 1 millió Ft-ba lenne. ( ezt akarja az asszony) Radiátorokat 2 éve újítottuk.

Továbbá szükség lenne még a fürdő felújítására és a nyitott teraszunk fedetté válásává.

Mindenre nincsen pénzünk.

Én utóbbi 2-t csinálnám meg, illetve a régi kéményes kazán helyére a még kapható új kéményest vásárolnék. Tudom ez nem szabályos, de így reményeim szerint 10 évig talán nem lesz vele gondom és ilyet 200 körül lehet venni.



2021. jan. 14. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Itt mi a kérdés?


Nyilván csináld azt, amit az asszony akar. Happy wife happy life.

2021. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kondenzációs kazánt akarsz berakatni arra nem fogsz találni szakembert aki számlával beszereli neked mivel hivatalossan csak kondenzációsat lehet beszereltetni!A kéménybélelést is meg kell csináltatni,kúlönben nem veszik át!Gázzal nem éri meg játszani mert nagyon rá lehet fizetni!A fürdőszoba felújításra is kivitelezői szerződés,számla stb kell,különben nem kapsz vissza semmit!Megéri?
2021. jan. 15. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, amit a kormány ad, kizárólag szerződésre, számlára adja. A régi kazánt már megszüntették, nem fogsz rá szakit találni, aki kivitelezői szerződéssel, számlával meg fogja neked csinálni.

Kérjetek több helyről mindenre árajánlatokat, aztán majd eldöntitek, hogy mi fér bele.

2021. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"kb. 1 millió Ft-ba lenne....ezt akarja az asszony"


Én nem a régi megbízható kazánt cserélném le, hanem az asszonyt.

:)

2021. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
65%

Olvasd át ezt az oldalt!

[link]


Velünk történt, hogy dec. 22-én (2020) térdelt le a kombi, kéményes kazánunk. Sem nem megfagyni, sem nem pacskert feldobni nem akartunk így az évvégi ünnepek alatt, azonnal keresni kellett egy új kéményeset. (Öreglány 64, én 71)

Hőcserélő azonnal elérhető sehol az országban, ami megoldotta volna a problémát.

A korábbi készüléket beüzemelő hivatásos szakember felszerelte, és az új megy, mint villám.

A gázbekötésen semmi, a bemenő vízcsatlakozáson kellett némi, apró változtatást (ilyen-olyan közdarab) eszközölni, ami egyáltalán nem jelent biztonsági kockázatot.

2021. jan. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Enigma-108 ***** válasza:

2/5-ös jól mondja.

DE ! Érdemes tudni, hogy a kondis kazánok általában alacsonyabb hőmérséklettel dolgoznak, ami lehet nem okés a 2 éve cserélt radiátoraiddal.

Tanács: beszélj olyan fűtési szakemberrel, aki nem akar rádsózni egyből valamit.

2021. márc. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!