Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől számít beépíthetőnek a...

Mitől számít beépíthetőnek a konyhabútor a felújítási támogatás igényléséhez?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni a konyhabútort és biztos, ami biztos megkérdezném, hátha más már megérdeklődte: mi a feltétele, hogy visszaigénylehessem a bútor árának felét?


-Bútorboltból, elemekként összeállított bútor is támogatott vagy csak asztalos által készíttetett? A kettő között gyakorlati szempontból nem biztos, hogy lenne különbség.


2021. jan. 16. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Hogyne lenne kulonbseg? Azt a konyhabutort amit 60ert megveszel a praktikerben, egyasztalos fel millioert csinalja meg.
2021. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ez igaz, de nem gyakorlati szempont. Annyi, hogy ha nincs szerencsénk (és most nincs) és egyedi méretekre van szükség akkor egyedi bútor kell. De attól az alsó szekrény ugyanúgy a falhoz lesz tolva, a felsők meg fel lesznek fúrva.
2021. jan. 16. 10:09
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
A bútor árának a felét akkor lehet visszaigényelni, ha azzal azonos összegű beszerelési költség is lesz. Csak a vásárlásra nincs támogatás.Pl. bútor 200 000 , beszerelési költség 200 000, akkor összesen 200 000 jár. Ha bútor 200 000, beszerelés 100 000 , akkor 100 000 a támogatás.
2021. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez így nem teljesen igaz, a számlák összességében kell lennie megosztva munka és anyagdíjnak.

Tehát a kérdés továbbra is: mondjuk az említett praktikeres konyhaszett elszámolható-e anyagdíként?

2021. jan. 16. 20:27
 5/11 A kérdező kommentje:
az előzőhöz még annyit, hogy lesz más felújítás is, szóval lesz munkadíj elszámolva.
2021. jan. 16. 20:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem számolható el a készen vett bútor, kizárólag a beépített.

Ez az elv a támogatásban, gondolom, hogy elméletileg semmi ne legyen könnyen mobilizálható, tehát biztos ott maradjon, ahova felvettet rá a támogatást.

Ugyanígy, ha veszel egy szabadonálló tűzhelyet, az nem számolható el,de ha veszel egy főzőlapot és egy sütőt, az igen.

2021. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit veszel az blokk konyha, amit meg méretre gyárt az asztalos és beszereli az a beépített.
2021. jan. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Egyébként teljesen igazad van abban, hogy a konyhaszekrény alsó része így is úgy is a földön áll, a felsőt meg felfúrod. De mindegy, igy találták ki. Gondolom, hogy egy asztalos által készített mégiscsak méretre gyártott, és kevesebb eséllyel jó bárhova. Nem tudom,szerintem igy gondolkodnak.

De tény, hogy a készen vásárolt bútor nem támogatható.

2021. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van így kitalálva, hogy az iparosoknak legyen munka. Más magyarázatot nem látok.
2021. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem is titkolt cél, amit a 9-es ír. Mindezt úgy hogy kifehéredjen, és befolyjon az áfa a központi költségvetésbe.
2021. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!