Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kombikazán beszerelésnél...

Kombikazán beszerelésnél előbb van a műszaki átadás utána csinálják meg az eph jegyzőkönyvet?

Figyelt kérdés

2021. jan. 20. 06:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Eph nélkül neki sem állnak.
2021. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha nekem volt egy eph amit a kedves vállalkozó széttépet mikor jeleztem, hogy ráz a zuhanyzó fürdéskor ( erre azt mondta csak azért lett eph hogy nekem legyen melegvíz, mellesleg villásdugóval volt bedugva a kazán) és most akar kijönni műszaki átadásra akkor ezzel feltudom jelenteni? Hiszen nekem kárt okozott mivel ott hagyott egy rázó csappal.


Eph-t én külön csináltattam ezek után villanyszerelővel rátette a sárga zöld huzalokat és ezek után már nem rázott

2021. jan. 20. 08:09
 3/8 A kérdező kommentje:

Mivel azt mondta, hogy az eph jegyzőkönyvön szereplő villanyszerelő nem volt kint.

Ez neki nem okirathamisítás?

2021. jan. 20. 08:11
 4/8 anonim ***** válasza:
A gázszerelőnek nem dolga feltétlenül az eph jegyzőkönyv, azt neked kell intézned egy villanyszerelővel.
2021. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De volt egy eph amit ő adott de eltépte fentebb említett okokra hivatkozva

. Nekem nem szólt, hogy kell. Én akkor hívtam ki villanyszerelőt mikor megtudom az tudja kiküszöbölni.

2021. jan. 20. 09:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát azt értem hogy az EPH nem az ő dolga, de már állítottak ki egyet ( okok fent) amit eltépett és ott hagyott szabálytalanul beüzemelt kazánnal, nem volt a sárga zöld huzal a kazánon és a gázórán se ezekről a képek megvannak.

Amikor én hívtam ki villanyszerelőt akkor ő tájékoztatott arról, hogy szabálytalan a beüzemelés stb

2021. jan. 20. 09:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Feltudod jelenti a gázost, mehetsz kamarához, fogyasztóvédelemhez.

EPH tól függetlenül sem szabad ráznia a csapnak. Az EPH most elviszi azt a feszültséget, ami ott van. És bármilyen hiba miatt ismét rázhat.

EPH jegyzőkönyvet villanyszerelő állíthat ki, gázos nem. Ez is szabálytalan(hacsak nincs végzettsége hozzá). Pláne, ha nem az ő neve szerepel rajta. Innentől a villanyszerelő is ludas.


Ugyanez a szituáció már volt itt egyszer 2-3 hónapja.

2021. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz a szituáció még mindig...
2021. jan. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!