Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne egy ház...

Mennyibe kerülne egy ház villanyszerelése újra vezetékelése?

Figyelt kérdés

Vidékről lenne szó. Egy majdnem 100nm eres házban kéne lecserélni a teljes vezetékelést.

Maga az anyag érdekelne legfőképp, vezeték, elosztó doboz stb. Egy 25a ert jó lenne hs bírna maga a vezékelés ha később szükség lenne rá.

És külön az is érdekel hogy egy szaki mennyiért csinálja meg/ villany vagy /konnektor. Tudom a szakik árában benne van a vezeték stb azért is érdekel mennyi csak az anyag



2021. jan. 23. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az ajánlatot 2 éve kaptam (szerintem egy kisebb munkára):


A munkadíj tartalmazza:

-kapcsoló tábla szabványosítása 1 X 32 Amper áramnak megfelelően.(12 részes)

-kapcsolótábla bevitele a lakás bejárati ajtó mellé.

- vezetékek elrendezése a kapcsoló dobozokban, a kötések Wago csatlakozóra cserélése.

-a nem bekötött vezetékek megvizsgálása , bekötése esetleges megszüntetése.

-új áramkör kiépítése a konyhai berendezések számára (konnektorok, fali doboz)

-villany kapcsolók áthelyezése véséssel illetve rádiójeles kapcsolóval.

Munkadíj: 216.000 t + Áfa

Anyagköltség:47,000 Ft + Áfa.


A házban szét kellett bontani több áramkörre a rendszert (nem nagy átalakítás, az előszobába összefutó vezetékeket kellett külön-külön kismegszakítókhoz bekötni). Ezenkívül a konyhába és a vele szomszédos mosókonyhába kellett újabb áramköröket, konnektorokat kialakítani, ami kb. 15 méternyi vésés, új védőcsövek, vezetékek. Valamint beszéltünk a házban 2 konnektor áthelyezéséről, amelyek az ajtó rossz oldalán voltak. Erre javasolta a rádiójeles kapcsolót, mondván, hogy egyszerűbb úgy megoldani. 2-3 napot mondtak rá, hogy kb. annyi lenne a munka vele (2 fővel).

2021. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Miként #2 is írja, régen szakszerűtlenül és zsugorian kevés áramkört alkalmaztak, kár lenne felújításkor így hagyni. Az világos, hogy senki sem szereti a port meg a hetekig takarítást, de akkor is. Egy 100 m2-es házba el lehet rakni egy kilométer körüli vezetéket, az manapság csak másfelesből is 50 eFt körüli összeg. Ha ennyi áramkör, akkor 10-15 kismegszakító, az is 10-15 eFt összesen. Egy normális, zárt elosztótábla 10-15 eFt. Egy FI-relé, az is 5-10-15 eFt. Csövek, dobozok, kötőelemek...

30 évre szóló felújítást kár elsóherkodni. Persze, ha most vagy 83 éves, akkor jó lesz a hátralévőre 7-10 évre csak a vezetékcsere (kivéve, ha egy hosszabbítóban elesel, oszt végigszívod a combnyaktörés-tüdőgyulladás-halál eseménysort).

2021. jan. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én olyan 300 ért vallalnam így látatlanban anyaggal együtt
2021. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző vagyok az anyag kb 40-60koze saccolodik
2021. jan. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogy vállalnád, az egy dolog. De hogy csinálnád is vajon?!


:DDD

2021. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!