Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A mai laminált lapok jobban...

A mai laminált lapok jobban bírják a nedvességet? Hogyan válasszak?

Figyelt kérdés

Minél vastagabb, annál stapabíróbb? Nézegetem a vinyl klikkeres padlókat is, de nagyon drága az ami tetszik, nem tudom miért kerül 12-15 ezer forintba négyzetméterenként.


12 mm-es laminált padló már van 7-8e/nm áron is. Bírja a gyűrődést?


2021. febr. 3. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyűrő lehet hogy bírja, de a vizet nem...
2021. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tessék?
2021. febr. 3. 20:44
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt vízállónak írják, és nem is drága.

2021. febr. 3. 20:46
 4/11 anonim ***** válasza:
A felső kopórétegnek van besorolása, létezik irodai, ami sokkal jobban bírja -drágább is. A vastagság a szilárdság miatt jó. Ha vízállónak írják akkor az az.
2021. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ballade tipusú praktikeres van nekünk, 5000ft volt négyzetmétere, épp hogy nedves törlővel töröltem 1 évig birta😏
2021. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha már pici sérülés van rajta, vagy nem illeszkedik tökéletesen, mert épp van 2mm egyenetlenség a padlóban, akkor már nem lesz vízálló.

Márpedig elég egy tetszőleges tárgyat ráejteni, amibek sarka van, hogy sérüljön.

A kopásállósággal meg kitörölheted, ha mondjuk alászorul egy legódarab a kanapénak és odébbhúzod, máris karcolja.

Én már megbántam hogy ennyi pénzt kicsesztünk laminált padlóra, egy famibtás linóleummal jobban jártunk volna sajnos...

2021. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A klikkes ragasztó nélküli linóleum padlók meg még érzékenyebbek az egyenetlenségre, rideg anyag, töredezik.
2021. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit ajánlanátok. Nem szívesen költök el most első körben ennél is több pénzt. 100 nm-es lakást szeretnék burkolni, tekercses vinyl-re is gondoltam, de azt telibe kell ragasztani, és hát én hol jó hajópadlóra, hol jó járólapra szeretném rátenni, bontás nélkül.
2021. febr. 4. 14:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahol víz éri oda tegyél vinyl lapot, ahol nem éri víz, oda sima lamináltat.
2021. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából nem éri víz, konyhába a gyakrabb felmosás miatt megveszem a vinyl-t, de azt hiszem a többinél marad a laminált. Így is minimum 500ezres tétel lesz szegővel együtt, és nem tervezem nagyon hosszú távra. Csak a teljes falig bontós felújítás most nem fér bele, használt ingatlant vásároltunk, spórolnék itt-ott.


Az mitől függ, hogy mennyire kopog? az anyag vastagságától?

2021. febr. 4. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!