Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel erkélyt hogy lehet...

Panel erkélyt hogy lehet felújítani?

Figyelt kérdés

Egy panel lakás erkélyét hogyan lehet felújítani? Kell kérni engedélyt valami közös képviselőtől vagy lakásszövetkezettől? Vagy nem kell semmilyen engedély?

Ha fel is újítom, csak ugyanolyat csináltathatok, amilyen eddig volt, szóval ugyanúgy néz majd ki, csak új lesz, vagy lehet más színű, készülhet más anyagból? Itt valahol olvastam, hogy az nem engedélyezett, mert megbontja az összképet.

Olyan házban lakok, ahol az egyik erkély tartja a másik erkélyt, pontosabban a fém keret (ami nekem nincs üvegezve, de lehetne elvileg) fut fel a felső erkélyekbe és alulra.


Ha most üveg erkélyem van, akkor ugye nem lehet más fajta, csak üveg? Például nem lehet fa vagy kovácsoltvas vagy akármi?

És ha eddig mondjuk barna volt, akkor ugye nem lehet más színű sem?


Előbb-utóbb lehet, hogy felújítanám, még nem sürgős, csak tájékozódni szerettem volna.



2021. febr. 4. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Ezekre mind a közös képviselőd tudja a választ. Gyanús hogy kötelező lesz statikus véleményét kikérni. Olcsó nem lesz, az biztos.
2021. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy lehet mást. Ismerősöméknek sem engedték meg hogy mást rakjanak. Visszatetették velük szerencse nem dobtak el rogton. Ugyh csak lefestették.(fa elemek voltak) Igaz ez a belvarosban van de sztem helytől független ez, de nyílvan egy próbát megér a közös kepviselőnél tájékozódni. Bocs a vesszőkért
2021. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nyílván új fa elemeket is rakhattak volna ami ugyanúgy néz ki csak azért rakták vissza a régit mert más fajtát akartak. Mivel nem sikerult nyilvan inkabb nem koltottek ra
2021. febr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
az 1. Válaszolónak üzenném hogy statikus minek kéne? Semmi hasznos infót nem mondasz inkább ne írj
2021. febr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 es látom nem sok felújítást csináltál életedben okoska. 1 es voltam.
2021. febr. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 emeletes panel 1 emeletén lakom,vas szerkezetü,drót üveges erkélyem van.Itt azt mondta a közösképviselő hogy csak ugyanolyat lehet visszaépíteni mint amilyen volt!A kinézet sem változhat!Kértem árajánlatot egy cégtől üvegcserével részleges lakatolással felületkezeléssel 5 kiló.De ez változhat felfelé.Ez 2020 áprilisban volt.
2021. febr. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1es. Te se csinalhattal. Minek kene erkely uveg cserehez statikus??
2021. febr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!