Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcsere esetén fa vagy...

Ablakcsere esetén fa vagy műanyag ablakot érdemes tetetni? Egy 150x150-es ablak és egy 140x210-es ekélyajtó mennyibe jönne ki? Nem akarok drágát, de túl olcsót se. A fáról jobbakat hallottam. Hol és milyet érdemes venni? 80-100e-ből kijönne az ablak?

Figyelt kérdés

2021. febr. 7. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

Én fapárti vagyok.

A szomszédban tettek be műanyagot, a végeredmény mutatós, de nekem nem tetszett, ahogy kisebb-nagyobb darabokból a helyszínen legózták össze, annyira gagyi megoldásnak tűnt.

Előnye a műanyagnak, hogy nem kell időszakonként festegetni és ápolni mint a fát, de ettől függetlenül én maradok a jó minőségű fánál.

Nem véletlen, hogy nyugaton már nem menő a műanyag ajtó-ablak, ahogy Magyarországon is a tehetősebb réteg már nem tetet olyat.

Az árak különbözőek. A lényeg, hogy megbízható céget keress - ha másképp nem a Google értékelések alapján - akkor a pénzed elég lesz rá!

2021. febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

2018-ban cseréltek nekünk egy ablakot és egy erkélyajtót.

Az ablak kétszárnyú 120x140-es, gerébtokos ( [link] volt, a tokot is cserélték; egyszárnyas bukó ablak lett beépítve, széles belső párkánnyal (az majdnem harmadával emelte az árat, viszont nem kellett kőműves és festő munka utána), akkor volt 90 ezer (az egyedi méretre készített fa ablak, a párkány és a szerelés)

Az erkélyajtó 90x210-es volt, itt keskeny párkánnyal megoldható volt a csere (szintén kőműves és festő munka nélkül), ezt is egyedire csináltattuk (nem teljes üveges az új), az összesen alig több, mint 100ezer volt. (ez is fa)

Kijött az asztalos, lemérte, megcsinálta, beüvegeztette, elhozta, beszerelte, megmérte a párkányok pontos méreteit, megcsinálta, elhozta, beszerelte. Ez a kettő (ablak és erkélyajtó nem volt 200ezer) Nekünk csak takarítani kellett utána (a kivésések elég poros munkák voltak)

2021. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!