Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora puffer tartály legyen?...

Mekkora puffer tartály legyen? 1000L vagy 1500L?

Figyelt kérdés

Eddig a lakásban ahova fogunk költözni csempekályhával oldották meg a melegítést. (csak az alsó szinten laktak)

De most mi beköltözünk az emeletre és így már nem megoldható a melegítés. Kellene külön kazán és egy rendszer.


Beszéltem egy ismerőssel és ő azt javasolta, hogy kazán és puffertartály lenne a legjobb megoldás.


A ház mérete 130nm, belmagasság 2.5m.


Az ismerős által ajánlott kazán 37kW (minimálisan, 1000L pufferrel), vagy 42kW (nagyon ajánlott, főleg egy 1500L pufferrel). A használati melegvízünk (4-6 fő részére) is erről lenne, szóval ezért is ajánlott ekkorát.


A kérdésem, hogy megéri a nagyobb és egyben drágább opció vagy elégséges a kisebb és olcsóbb megoldás?



2021. febr. 10. 09:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kell a puffer mindenképp, amúgy egyáltalán nem szabályozható a fűtés. Gondolok itt pl arra, hogy egy 80-85 fokos fizet ne toljunk már bele a radiátorokba.. mehet a nagyobb kazán, hamarabb felfűti a puffert, és a tűztere is nagyobb. A fűtéskörnek kell még egy szivattyú, meg egy háromjáratú thermosztatikus keverőszelep, amivel a fűtéskör hőmérsékletét tudod beállítani, nálam ez kb 55 Celsius fok. A cső átmérőkre kell nagyon figyelni, Főleg a kazán puffer közt, még a kiegyenlítő tartály térfogatra. Ha te építed, szívesen segítek szakmai tanácsokban, csőátmérőt is kiszámolom nem nagy dolog.
2021. febr. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Ahogy szokták mondani mindenkinek igaza van csak szerre. :D


A lényeg, hogy nem életbevágóan fontos a nagyobb mindenből, de árban nincsen olyan nagy különbség. Ismerősi alapon lesz kedvezményem. :D


A másik, hogy az ismerősi ajánlás alapján is az volt az érv, mint a 11es válaszban. Nagyobb kazán hamarabb felfűti a nagyobb puffert. Illetve, hogy ekkora házhoz fog kelleni egy nagyobb (1500L) puffer, hogy azért érezhető is legyen a haszna, átmeneti időben akár 2 napos idővel is lehetne számolni.


Köszönöm a jó tanácsokat. Valószínű, hogy még egyszer jól át kell beszéljem egy szakemberrel.

2021. febr. 11. 09:16
 13/21 anonim ***** válasza:
Ezért ajánlottam a nagyobbat. Egyébként épületgépész vagyok, szóval láttam már olyat aki hallotta hogy a szomszédjának az ismerősének ilyenje van😁
2021. febr. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13-nak, igen ez így szokott lenni. :D
2021. febr. 11. 09:25
 15/21 anonim ***** válasza:
Lényeg ha elakadsz, írj rám és segítek hogy fasza legyen a rendszer
2021. febr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én akartam venni egy házat ahol nem volt gáz az utcába, és vegyes kazánnal fűtöttek (foglalóztam, megkaptam a hitelt, mire ki kellett volna fizetni szóltak eladták kps vevőnek.. Le is vertem rajtuk a költségeket. kb 2 nappal kapák meg előbb a pénzüket). 2000-ben épült 38 tégla + 8 cm eps, 8cm eps a beton födémben. radiátoros fűtés mindenhol, külön-külön osztó-gyűjtőről, nettó 95 m2. Erre a szaki kiszámolta hogy 1500 literes puffer (nem fért be az ajtón, emiatt 2 db 800 literes lett volna) kell ha átmeneti időben 2-3 naponta szeretnék begyújtani. Mondta zártá kell tenni a rendszert, és a kazánnak kell egy vészhűtő kör, biztonsági szeleppel. ÉS ezen kívül egy automata utántöltő szelep, ami vissza tölti a rendszert a megfelelő víznyomásra. anyagostól munkadíjjal együtt lett volna 900000 Ft. A kazánba nem vagyok biztos az maradt volna, de ugy rémlik 35 vagy 32 KW-os volt.

A lényeg ezt nem hasra ütésre mondta, hanem komoly számításokat végzett, és kérte az energetikát is hozzá. Árajánlattal átadta a számításokat is, 2 A4-es oldal volt tele írva egyenletekkel, és a levezetésükkel. Sajnos eldobtam mikor nem jött össze a ház

2021. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 mindentudó99 ***** válasza:
Igen nagyobb kell 1500 as. Hát hogy két napig bírja az azért nem biztos. Nekem 1000 es fért csak be sajnos. Igaz már azt se használom. A gáz olcsôbb
2021. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Itt olvashatsz sok okosságot:

[link]

2021. febr. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

13-nak írtam privátot.


A többieknek köszönöm az ötleteket és a válaszokat. Hát azt gondoltam, hogy lesz költség de azért ez a szűk 1 milla meglepett. Eddig a kazán és puffer 500ezerben állna. De kell még 500ezer az anyagra?

Munkadíj nem szükséges, mert van vízszerelő a családban és megoldjuk így.


Amúgy jobban megérné valahogy a gázat megoldani? Akkor csak egy kazán kellene, persze gázas és egy tartály a gáznak. Vagy az sokba jönne ki amúgy is?

2021. febr. 11. 12:06
 20/21 anonim ***** válasza:
16 vagyok, csak a 2 puffer közel 300 lett volna, a kazán vészhűtő kör is 50-100 között, utántöltő szelep 10-15000, kell az szabályzó elektronika, csövek, idomok stb. Ha jól rémlik 600 körül volt az anyag és kb 300 a munkadíj
2021. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!