Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szilikonnal vagy valamilyen...

Szilikonnal vagy valamilyen más anyaggal egy járólapból készült küszöböt lerakni?

Figyelt kérdés
Egy felújítás során kicserélésre került a fürdőszoba ajtó is (maradt az eredeti fürődszoba burkolat). Az új ajtónak nincs küszöbje, egy kb 60 cm x 4,5 cm-es járólapból készült köszöböt gondoltunk (1 centis lap). A járólapot már levágtuk, a kérdésem az lenne, hogy ekkora területet le kell-e alapozni, valamint a csemperagasztó helyett szilikonnal rögzíteni? Milyen hátulütői lehetnek a szilikonnal való ragasztásnak? Mivel küszöbről van szó, lehet, hogy nagyobb igénybevételnek lesz kitéve (panel fürdőszoba lévén magasabban van, mint a mellette lévő helyiség, gondolom ide többet fognak lépni is), nem fog eltörni a használat során a lap jelen ragasztási módot alkalmazva? Előre szeretném jelezni, hogy nem vagyok szakember, otthoni "barkácsolás" lenne.

2021. febr. 12. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elég csúnya megoldás lenne. Úgy szép ha egész csempével kezdenek/kezditek lerakni. Igaz ahhoz flex kell de én azt javasolnám.
2021. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja és csempére nem jó a szilikon. Nem is értem honnan vettétek ezt az ötletet.
2021. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Sok választásunk nincs, ugyanis a járólap maradt a régi, csak az ajtó lett kicserélve. A régi ajtónak volt küszöbje, az újnak nincs. Mivel a fürdőszoba magasabban van, mint a masik helyiség, sima burkolatváltó sem jöhet szóba a jelenleg panel kitakarásához. Esetleg tudnál valami más megoldást ajánlani? Küszöböt is tudok venni utólag, méretre vágva? Ha igen, milyen boltot lenne erdemes felkeresni?
2021. febr. 13. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja így világos. Azt hittem a fürdő is felújítás alatt van. Persze lehet venni küszöböt, sőt azt az ajtóhoz nem adják hanem külön kell megvenni.

Igazából ahol árulnak ajtót ott árulnak küszöböt is.

2021. febr. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!