Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sütőnek megfelelő ez a vezetek...

Sütőnek megfelelő ez a vezetekelés?

Figyelt kérdés
A sütő és a főzőlap is elektromos. A vezetékelés igy néz ki. A lakás elosztótól 25ös kismegszakítóval indul egy 3x4 tömör réz kábel (kb 5m) ez az emeletre fut be. Itt egy ujabb elosztó van innen 16os kismegszakítóval 3x2.5 tömör réz vezetékel megy tovabb a konnektorig a konyhába (kb 5m) és ide lenne bedugva (vagy ha szükséges közvetlenül bekötve a sütő) ez igy megfelelő? Vagy inkabb új kábel? Ha új akkor honnan? A villanyorától vagy az emelti (masodik) elosztó szekrenytől? Egyébként 3 fázisú a sütő erdemes azzal hasznalni vagy jó az 1 fázisú bekotes is? Jelenleg 1 fazisal üzemel de most fel kerül majd az emeltre. Köszönöm előre is. :)

2021. febr. 16. 11:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy tűzhely, nem? A sütő az, amibe kalácsot tesznek. A főzőlap az, amin a csülökpörköltet adjusztálják. És ha a kettő egy házban van, az a tűzhely.

Vagy most a csak a sütőt akarod üzemeltetni, a főzőlapokat nem?

2021. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igen tűzhely. Csak azért irtam igy mert 2 része van. 1 a sütő 2. A főzőlap. Beepitheto de igen ez egy tuzhely :)
2021. febr. 16. 12:35
 3/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem jó.

Teljesítményhez méretezik a kábelt. És az kellene. Mert ha óracsere lesz nagyobbra, akkor kinyiffantják. Valamint mit csinálsz ha kevés a teljesítményed?

Tűzhelyek 6-7kW, sütők, 2-3kW.

2021. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
17%

Ha van lehetőséged,kösd 3 fázisra,és a jövőben(akár 5,8,vagy 10 év múlva) kevesebb gondod lesz.

Ha már átalakítás,-még ha több meló is,és nem nagyon kell bontani,meg a pénz is megvan rá,én biztos az órától elindítanék egy 4x4,vagy min.4x2.5,-de sodrott rezet.

A sodrottal könnyebb dolgozni,és az elektronok ugye a szál(ak)felületén rohangálnak...

Ha csak 3 szál megy,abból ugye nem lesz 3 fázis.

2021. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jelenleg 1 fázis van. De lehet megoldható lenne a 3
2021. febr. 16. 13:09
 6/26 anonim ***** válasza:
Még mindig nincs teljesítmény, de ajánlgatják látatlanba 4x4 és 4x2,5 teljesen rossz.
2021. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A vezetékezés teljesen rendben van. 16A /fázis esetén a 2.5-es vezetékpárt kb. 10 méter hosszan lehet szabvány szerint vezetni, csak ez fölött kell nagyobb keresztmetszetre váltani, mert ekkor lesz a vezeték veszteség >2%.


Én csak azt nem értem, milyen tűzhely ez, vagy hogy használod, hogy 16A 1 fázis esetén nem csapja le az órát. Az enyémen a főzőlapok kb. 2kW-osak, 2-t együtt indítva lecsapna. Éppen ezért én mindenképp javaslom a 3 fázisú bekötést, a tűzhely és a fali kötődoboz között 2.5 mm2-es 5 eres sodrott vezetéket.

2021. febr. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
42%

...16A 1 fázis esetén nem csapja le az órát...

A legtöbb tűzhely okosan reteszeltként működik, ha úgy van bekötve.

2021. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem volt eddig gond vele. Jelenleg az udvaron lévő nyari konyhában van, ott 1 fazisról megy. Most fel kerül az emeletre. Nezegettem a 3 fázist, úgy látom nem olcsó dolog a bekötés. Csak ezért nem éri meg, szerintem vehetnék olcsobban egy kisteljesítményűt is akár, gondolom en de javítsatok ki ha nem így van. Egyébként nem lenne maxon kihasznalva. Egyedül lakom a felső szinten. Tehát ha maradna az 1 fázis mindenképp legyen vastagabb vezeték? Közvetlenül órától gondolom.
2021. febr. 17. 06:40
 10/26 A kérdező kommentje:
A teljesítményt délután megnézem, és le írom ide.
2021. febr. 17. 06:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!