Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Úgynevezett fóliás beltéri...

Úgynevezett fóliás beltéri ajtóból lehet vágni-szabni hogy beférjem a régi ajtó helyére?

Figyelt kérdés

Régi parasztházban lakunk, ahol egy beltéri ajtót szeretnék ki cserélni, egy úgynevezett fóliás beltéri ajtóra. Viszont a "régi" ajtó tokja össz-vissz 203 cm, ezek az új ajtók meg mindegyik 210cm-es magassággak kezdődnek. Kérdésem az, hogy ha megveszem berakásnál ilyenkor vágnak a tokból, ajtóból annyit hogy beférjen a régi helyére? Sehol sem találok olyan méretűt, ami pont a régi helyére passzolna (gondolom régi paraszthézakhoz ez volt a divat, az ujakat meg újépitüsü házakhoz gyártják, nem ezekhez alacsony belmagasságu oarasztházakhoz) szóval a kérdésem, az hogy ez a gyakorlatban müködik így, ahogy én gondolom, leirtam?

Vélaszaitokat köszönöm


2021. márc. 15. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem az ajtóból kell vágni, hanem az ajtótok helyét felvésni! Hiszen ott a tokot és magát az ajtót is átkellene alakítani hozzá. Ráadásul ezek némelyike lemezből van, többpontos zárral, azt nem lehet csak úgy átépíteni.

Én is így jártam ,pedig az én házam 1975-ben épült, szóval nem régi parasztház, de akkor még a 2 méter magas ajtó volt a divat.

2021. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A müanyag ajtót nem vágjuk!
2021. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ajtó tok helyét felvésni nem merjük, bolygatni sem akarom, felette áthidalo, amúgy gerenda tartó fal. Nyilvan meg lehet oldani megfelelö anyagi és egyéb háttérrel, de az nekem nincs. a belmagasság meg jo ha van 220 cm. A zárodás meg hány ponton zárodik nem szempont mert ez csak egy sima beltéri ajto, a folyosorol a nappaliba. Szóval elég ha nyelve beakad a zárba és ennyi. A zár szerkezetet ki is szedném belölex de mivel nem bejárati ajtó, hanem beltéri ezért nem hiszem hogy ezekbe is benne van az hosszú zár szerkezet, ami több ponton fogja. Szóval inkább az aljából -10 centi, mint a helyét véssem, áthidalval bajok gondok legyenek. Kérdésem inkább arra irányul, hogy maga a toknak meg az ajtonak lehet problémája, ha megszabaditom alulról 10 centivel? Vagyis inkább 7-el
2021. márc. 15. 09:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor fenyő ajtót vegyél, az alakítható.
2021. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy dekorfóliás belső ajtó, akkor max az alja ami elbír 0,5-1 cm gyalulást. Mivel belül ezek nem tömör ajtók (papírrács betét van benne pl.) nem lehet belőlük vágni. Asztalossal tudsz méretre csináltatni.
2021. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!