Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mire kell odafigyelni burkolat...

Mire kell odafigyelni burkolat kiválasztásánál kicsi lakásban? Gondolok arra, ha elkezdtem egy lappal azzal kell folytatnom? Tetszenek a famintás járólapok, de igaz ha parketta lesz a szobában akkor a folyósón már csúnya lesz a famintás járólap?

Figyelt kérdés

A fürdőszoba és a wc már készen van, az bézses márványos színű fényes lappal lett lerakva 60*60 cm. Most folytatnám a konyhával, kamrával, folyósóval és az előszobával. Jártam több szalonban is, az egyikben azt javasolták válasszak hasonló lapot, fényeset, világosat, 60*60 cm est egységes kép érdekében legyen ami a fürdőben van.

A másik szalonban viszont azt mondták a fényes lapok olyan "plázásak" a matt otthonosabb. 🤔

Nekem tetszenek a famintás járólapok is, viszont az eladó szerint ha famintás járólapot teszek le, és ha az egy db szobában laminált padló lesz, akkor a kettő együtt nem lesz szép! Felmerült vynyl padló is de ugyanaz a kérdés- lehet-e a famintás? Ugyanaz a kérdés mint a famintás járólappal.

Szerinte akkor már inkább vagy hidegburkolat legyen ami nem fa mintás, vagy vízálló laminált padló legyen mindenhol. Köszönöm.



2021. márc. 22. 17:14
A kérdező szavazást indított:
járólap
aranyszabály
lerakás
egységes kép
fényes lap
matt lap
famintás lap
konyha
előszoba
kicsi lakás
 1/7 A kérdező kommentje:
A szavazás rész véletlenül maradt a kérdésem alatt, ha valaki tud segíteni leszedni megköszönném 😊
2021. márc. 22. 19:12
 2/7 anonim ***** válasza:

Fa hatasu,15x60 as jarolap van mindenhol a lakasban.

Panel,8.emelet,nem hideg viszont tartosabb barmelyik parkettanal.

2021. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

A vizes helyisegekbe ugymint nalad, wc, furdo igen a jarolapot ajanljak. Az, hogy ez matt vagy fenyes izles dolga. Ha kicsi a helyseg mindenkeppen jo valasztas volt a vilagos padlo. Viszont abban egyetertek, h a fenyes kisse "plazas", csilivili, furdoben jobban is csuszik, es a serules is jobban latszik rajta. De ez mar lent van, szoval mind1.

A vinyl padlo, az magyarul a linoleum. Gagyi, csunya, puha, ami otthonos erzetet nyujt ugyan, de nehez takaritani es a sulyosabb targyak belenyomodnak. Azt en nem ajanlom, nekem rossz a tapasztalaton.

Ugy ertelmezem, h a faminta tetszik. Abban is egyetertek az eladoval, hogy ha famintast akarsz az legyen egyseges. Vagy laminalt famintas mindenhol vagy famintas hidegburkolat mindenhol. Ezt neked kell eldontened, de en nappaliban nem tudom elkepzelni a hideg burkolatot.

En amugy ugy csinalnam, hogy a konyhaba ha az nincs egybe a nappalival ill. folyosora, eloszobaba a furdovel kb. azonos szinu, de mattos jarolapot tennek. A szobaba, nappaliba laminalt padlot.

2021. márc. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Huhh, nem raknék 2-nél több különböző padlóburkolatot.

Nálunk laminált parketta + fahatású hosszúkás járólap van a házban, így szuper. (Előszoba és fürdőszoba járólap, mindenhol máshol laminált.)

Nem teljesen értem, mi ne lenne szép azon, hogy egyik helyen járólap, másik helyen laminált padló van. :D

2021. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sziaszto! Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. Kedves első, örülök, hogy bevált a fahatású Lap és nem hideg 😊 Nekem nem lesz a jeretben benne ( sajnos) a padlófűtés. De mivel társasház 3 ik emeletén lesz és kicsi a burkolandó felület, remélem nem lesz rideg. A tartóssága a járólap felé billenti a mérleget 😊
2021. márc. 23. 21:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot 3/5, megtetszett ez a gondolat is, elkezdtem keresni olyan matt lapot, ami hasonlít a lerakottra, csak matt. Visszamentem ma az egyik üzletbe, hogy keressek ilyet, holnap jönnek újjak, hátha lesz közte olyan ( A csempe neve ami fent van már Ecoceramic Origami, marfil). Netről rendelni nem merek, mert félek a fotó nem adja vissza sem a felületét, sem a színét. Igen,jól látod a famintás járólap nagyon tetszik, de szobába én sem szeretnék járólapot, hideg lenne
2021. márc. 23. 22:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! 3 as! Nagyon szép lehet a lakás de szívesen megnéznék egy fotót a kettő különböző anyagú famintás burkolat találkozásáról ( itt járólap és a laminált parketta) hogy tényleg milyen? Nagyon elszomorító az, hogy csúnya megoldások vannak, mikor a fejemben olyan szépen összeáll az egész 😊 színekben hasonló lenne, mindenhol világos barna, hogy csaljak kicsit a színekkel 😅
2021. márc. 23. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!