Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy célszerű neki állni a...

Hogy célszerű neki állni a festésnek, ha a fal nem hordképes?

Figyelt kérdés

Szeretném rendbe hozni a szobát, Rendbe kéne hoznom a plafont.

Mini repedések vannak a plafonon. Ezeket le kell vakarni ugye? A kérdés, hogy utána glettelni kell, vagy vakolni? Utána mehet a festés gondolom.

Lásd a linkelt képeket:


[link]

[link]

[link]


Az ujjam azért raktam oda, hogy az arányok látszódjanak.


(Szívesen hívnék szakembert, de ez egy kb 8 négyzetméteres szoba és itt a fővárosban nem találtam "kis" munkára szakembert, főleg most hogy osztják a felújításos támogatást, úgyhogy gondoltam megcsinálom magam.)



2021. márc. 28. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
csiszolod, gletteled
2021. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem repedés! A festéket dobta le az alatta lévő réteg, feltételezem az is festék. Illetve ilyen jellemzőbben meszelt falnál történik, ha meszelt falra később festenek. A glettet is ugyanúgy le fogja dobni, hacsak nem vakarod fel rendesen. Lehet vele próbálkozni, van, hogy megmarad, de általában nem, fel kell vakarni a vakolatig ott, ahol így fel van hólyagosodva (ahol megrepedt). Aztán arra vékony glett, majd lehet az egészet festeni. Várni kell a festéssel 2-3 napot, hogy meglásd ledobja-e a glettet.
2021. márc. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Koszonom. Probalkozom majd. Neztem videokat es utana olvastam, ilyen kicsi feluletekkel szerintem menni fog.
2021. márc. 29. 09:31
 4/4 anonim válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy érdemes először alapozóval lekenni a felületet festés előtt, hogy legközelebb ne legyen ilyen repedéses probléma.
2021. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!