Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Habarcs helyett purhab?

Habarcs helyett purhab?

Figyelt kérdés

Teljeskörű felújítás keretében az összes ablakot kicseréljük, ráadásul előtte áthidaló nélkül voltak benn eredetileg, ezért most azok is kerültek be. Van olyan ablakunk amit kicsit odébb rakattunk, tehát az eredeti helyét be kellett falazni. Nekem viszont van némi aggályom a kivitelezéssel kapcsolatban, szerintem jobban is meg lehetett volna oldani.

1. átlátni a falon, mert nem mindenhova jutott habarcs

2. nincs az eredeti falhoz rögzítve/beépítve az új fal

3. az új és a régi fal közötti részt purhabbal fújták ki

Az első kettő még talán hagyján, de hogy a purhabot ilyen célra is lehetne használni? A hivatalos adatlapja szerint a nyomószilárdsága kisebb, mint 10 kPa (=1 N/cm2), tehát szerintem ilyen helyen nem lenne szabad használni, amikor tartani is kellene, nem csak a réseket kitölteni.

Ti hogy látjátok?

Erről a termékről van szó:

[link]

Itt pedig a kivitelezés látható:

[link]



2021. márc. 30. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Tokrögzítő csavarok végzik a mechanikai rögzítést, a purhab csak a hézagokat tölti ki.
2021. márc. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem az ablak rögzítéséről beszélek, hanem a frissen felrakott falról. De valamennyire így is megválaszoltad a kérdést, miszerint "a purhab csak a hézagokat tölti ki."


Tehát ott volt egy ablak áthidaló nélkül. Kivettük az ablakot, de a régi helyére nem lett áthidaló rakva, csak fel lett falazva.

Ha ennek a frissen rakott falnak a tetejét kinyomják purhabbal, akkor az szerintem nem tart semmit, mert hát a purhab nem viseli túl jól a nyomást.


A frissen felrakott fal jobb oldalán az új ablak helye látható, az ahhoz most beépített áthidalóval. Magyarul odébb rakattuk az ablakot, immáron áthidaló használatával.

2021. márc. 30. 22:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Remelem lefotoztad az epitesi probalkozok szemelyijet es lakcimkartyajat.... hogy tudj kopogtsni nehany kopasz szekreny baratoddal,ha kidol a fal.

Amugy meg a tapasztalataim alapjan nem lesz problema. Kenyszerbol az epitoiparban tevekenykedek,h ne kelljen ilyen es hasonlo nagyeszueket hivnom a felujitashoz. Mert en is el tudom olvasni az anyagok hasznalati utasitasat,ah te is!! De ok nem ...

2021. márc. 31. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!