Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen szakembert hívjak, ha...

Milyen szakembert hívjak, ha egy közönséges beltéri ajtót kéne készíteni?

Figyelt kérdés

A csatolt képen, egy közönséges gyakorlatilag egyszerű fa ajtó. Azt hiszem még a szocializmusból. (Ez egy panelház...)


[link]


A problémám, hogy az ajtó megvan vetemedve, Felül (ez a képen nem annyira látszik), akkora vetemedés van, hogy kb 8-10 mm-re kilóg a fa a keretből.


Éles szeműek azt is észrevehetik, hogy a zár kb 1-1,5 cm-rel lejjebb van vésve, mint a zár helye a keretben, így pl az ajtót nem lehet bezárni.


Milyen szakembert, hívjak, akinek csak megadom a paramétereket és, hogy hova milyen lyukak kellenek a pántoknak és a zárnak? Asztalost?



2021. ápr. 2. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Ezek szerintem szabvány ajtók, valszeg találsz méretet valamelyik barkácsáruházban.
2021. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Noren1989 ***** válasza:
71%

Tokostul csere.


Ajtós-ablakos embert kell rá hívni, valszeg.

De legalább rendesen be lesz téve.

2021. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Régen volt egy olyan szakma, hogy épületasztalos. Mára kihalt, de az átlag asztalos sem tud már ilyet sem csinálni, sem megjavítani. Nagyon hozzáértő, idősebb, tapasztaltabb ember kell. Attól tartok, hogy ez az ajtó sem igazán fából van teljes egészében, hanem favázra épített farostlemez borítása van. Egy megvetemedett, korábban sík felületet újra síkba hozni csak gyakorlott ember tud, mert bonyolult szerkezeti megoldásokat kell alkalmazni. Esetenként az ajtó cseréje egyszerűbb (és olcsóbb ?) lehet.
2021. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem éri meg egy ilyen ajtót asztalossal csináltatni, töredékébe kerül egy új ajtó.
2021. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Asztalost keress.

De olcsóbb lesz tokostól ajtót venni és azt csak berakni vagy berakatni.

Egyedileg csináltatni mindig drágább lesz, és még utána festheted, csiszolhatod stb.

2021. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem egyszerűen "leült" az ajtó. A zsanérokat kellene megigazítani.

A korábbi tulaj, hogy be tudja csukni az ajtót, valószínű alul legyalult belőle.

2021. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

A 6-os le lett pontozva, pedig igaza van!

Teljesen egyértelműen látszik, hogy az ajtó nincs a helyén, illeszteni kell, ami a legtöbb esetben a zsanérok arrébb helyezésével megoldható. Viszont, ha az aljából le lett vágva, akkor ott rés lesz.

Ebben az esetben én is a tokos ajtócserét mondanám.

2021. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

...és még annyi:

Sikeres illesztés esetén, ha minden a helyére kerül, az ajtó nem fog elállni.

2021. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megírnátok kérlek, mely zsanérokon célszerű állítani, vagy melyiket kéne odébb tenni?
2021. ápr. 2. 13:05
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Nálam hasonló gond volt. Vettem 3 állítható zsanért, végül elég volt csak kettőt cserélnem.

- Lehet, hogy "illett volna" a harmadikat is, de oda csak betettem egy alátétet. (Hátha valahová később felhasználhatom a harmadikat.)

2021. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!