Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megéri-e külső szigetelést...

Zoliz kérdése:

Megéri-e külső szigetelést rakni a házamra?Legalább 2 milla lenne,a fűtés számlám évi 150eft. Igazából majdnem 14 évnyi fűtés számlám a beruházás ára.

Figyelt kérdés
Födém szigetelve,nyílászárók ujjak már csak ez kellene de én nagyon drágállom.

2021. ápr. 11. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Erősen füg az adott szituáciotól. Ezeket általában egyébként is szüksége felujitásokkal érdemes összekapcsolni. Ha mindenkép újra szinezed a házat érdemes valoszinű szigetelni is. Komfort érzetben is jobb lesz, de ez elég szubjektiv dolog. De a helyzetedbe valoszinű nem éri meg, mivel valoszinú regteg más dolgot felujithatsz cserélhetsz ami nagyobb megtakaritást fog eredményezni. (Csak pontos számitás alapján dönts. Pár óra számolgatással milliokat sporolhatsz)
2021. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
150 ezer nem sok. Nem biztos hogy megtérül életedben.
2021. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Én sk. csináltam, egyedül. Minden anyagot megvettem,oszt nyáron elszórakoztam vele. Őszig le is festettem.

Azóta sokkal jobb a lakásban a hőérzet. Igaz, én háromrétegű ablakot cseréltem, de az öt darab konvektor néha kapcsol be kislángra. Eddig fel a gázszámla, a mostani tél még enyhébb.


Szerintem vágj bele egyedül.

2021. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanez a helyzet. Ha megtakarítom az éves 150 ezer forintos fűtésszámla felét (többet nem hiszem ) akkor a havi 75 ezer forint megtakarítással 26 év alatt jön vissza a két milla beruházás tehát utána termel csak hasznot. Nem tűnik bomba üzletnek.
2021. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem havi hanem éves 75 ezer forint megtakarítás.
2021. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mikor a födémet szigeteltem 2 fokot nyertem télen a lakásba.Ablakoknál is kicsit jobb lett pedig 3 rétegű üveg de nem voltam elszálva tőle.Jobb let a komfort érzet de számlába annyira nem volt eget rengető.A felére csökkenne a fűtésem hihetetlenül hangzik mivel azt olvastam a meleg 35%-távozik a falakon át.Én olyan 20-30% fűtés megtakarításra tippelek.
2021. ápr. 11. 17:27
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Az életben nem térül meg, viszont megnő az esélyed a penészesedésre.
2021. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Mi sem szigeteltettük le a falakat, pedig mindenki ezt mondta (ez a divat) persze a ház sokkal jobban nézne ki, de 1./ soha meg nem térül, 2./ eddig még mindenki arról panaszkodott, hogy itt-ott, de penészedik. Hát én nem fizetek penészért egy fillért sem, az biztos.
2021. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Kérdés, hogy 20 év múlva is ennyi lesz-e a fűtésszámlád
2021. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Önmagában nem éri meg. Ha egyébként is újra kéne vakolni, festeni kívül, akkor igen.
2021. ápr. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!