Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált parkettához milyen...

Laminált parkettához milyen fűrészt célszerű használni?

Figyelt kérdés

Úgy hondolom fölösleges gépet vennem, mert kb csak egy deszkát kell kicserèlnem és úgy néztem, ha jól méretre vágom akkor mást nem kell vágni.


Van is tartalék parkettám, de milyen kézi fűrészt célszerű venni?



2021. ápr. 22. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Vasfűrész (lap és keret)
2021. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik külön laminált padlóhoz való kézifűrész (hogy a "sima" fafűrésztől mennyivel tér el azt nem tudom, lehet hogy csak marketing fogás), 3-5 ezer forint körül van az ára, úgy néz ki mint egy rókafarkú fűrész.
2021. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem írt hülyeséget az első válaszoló, a vasfűrész a kis fogak miatt nem tördeli föl a színt a lamináltpadlóról, ellenben nem túl haladós vele a munka, de 1 lapról van szó, és ha vágni kell, akkor gondolom én a vágott fele az a szegély alá fog kerülni, azaz takarásban lesz, így nagyjából mindegy mivel vágod el. Ha hosszirányba kell vágni, akkor vasfűrésszel le fogsz fáradni vele rendesen. :)
2021. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszi.
2021. ápr. 23. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak speciális laminalt vagot ne vegyél, 20ezrem kuka.. én végül dekopirral vágtam, gyönyörű lett.
2021. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Bevallt a fémfűrész. Egy vágás kellett és már ki is cseréltem. Igen valószínű, ha az egész szobát le kellett volna újra parkettázni, akkor bizony elfáradtam volna.
2021. ápr. 25. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!