Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi házunkon ablakcserén...

Családi házunkon ablakcserén gondolkozok, érdemes-e lecserélni vagy a régi faablakot újítsam fel? Nem akarok bepenészedni. 2 szintes 180 m2 házrol van szó

Figyelt kérdés

2021. ápr. 25. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy nálad milyenek a körülmények, én leírom, hogy én mit csináltam, mivel előttem volt a példa a közvetlen szomszédommal, aki ugyanazokkal a paraméterekkel rendelkezett mint a mi házunk és nem tett neki jót, hogy hermetikussá tette a házát. (penész)


Mi leszigeteltük a tetőt és az északi falat, a többi maradt.

Lecseréltük a bejárati ajtót, (fára, nem műanyagra) mert már amúgy is rossz volt.

Az ablakokra hőszigetelt üveg került, viszont meghagytuk a régi fát, kijavítva, lefestve.

Ennyit csináltunk, nekünk bevált.

2021. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkoztam én is, ugyan így fogom
2021. ápr. 25. 08:28
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem cseréld. Én nem tartottam meg a faablakot. Könnyen kirothad, nem szigetel olyan jól, egy fa termopán meg irtó drága. Ezért maradt a műanyag termopán, de 13 nincs bajom a meleggel.
2021. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13 éve *
2021. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a régi faablakot újítottam fel, a büdös életben nem hoznám be az ablakcsere költségét a fűtésen.
2021. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Penészesedés csak azért van, mert sokan lusták szellőztetni, ezért a párás levegő lecsapódik a hideg felületeken ideális táptalajt biztosítva a penészgombáknak. Én mindenhol cseréltem ablakokat a házban ahogy szobáról szobára haladva újítottam fel. Régi fa ablakokkalnincs értelme szórakozni, pláne, hogy azok idővel rendesen szét tudnak száradni. Sokat lehet spórolni ha oda ahol nem muszáj, fix ablakot raksz.
2021. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!