Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyári konyha felújitás, 3...

Nyári konyha felújitás, 3 millió lakástámogatás német tb viszonnyal müködik?

Figyelt kérdés

Szeretném felújitani a nyári konyhát, mellette van pince azt szeretném konyhává.

És mivel a nyari konyha cssk egy szoba ,az lenne a hálószoba.


Azt szeretnem kérdezni, h olvastam mik a kovetelmenyek, es kell 1 eves tb jogviszony.

Én nemetorszagban voltam/vagyok biztositva, igy is igenybe vehetem a 3 millios tamogatást?


1.5 -1.5 munkadijat es alapanyagot állnak.



2021. máj. 3. 00:50
 1/6 A kérdező kommentje:

Most egy oldalon találtam h 1 ev kulfoldi munkaviszony jo, de az igényleskor már magyar tb-d kell hogy legyen.


A masik h a házat amit felujitok a nevemen van, mivel orokoltem, viszont nem oda vagyok bejelentve. Es egy 1éve be kell hogy legyek jelentve oda. Ki birom varni azt az egy evet.


Viszont ha most kezdenem felujitani, a mostani szamlakat is elfogadnák.


Hatha van valakinek tapasztalata.

2021. máj. 3. 01:14
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megválaszoltad magadnak !

Most egy oldalon találtam h 1 ev külföldi munkaviszony jó, de az igényleskor már magyar tb-d kell hogy legyen.

2021. máj. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Neked mi a bajod más külföldön dolgozo is igénybe veheti.


A hozzáállásod szánalmas. En szivesen hazajönnék a hazámba,ha épp nem az ehenhalásért kene dolgozni.


De neked szerencsére biztos jo munkád van, aranyéleted van itthon.


Egyébkent meg miért sajnálod amit az állam ad, nem tőled veszik el... Többet lopnak a politikusok,mint ez a kis 3millio.

2021. máj. 3. 07:52
 4/6 A kérdező kommentje:

Kulonben meg ha Magyarban dolgoznánk nem lenne félretett 6 milliónk ami rakolthatnénk a hazra. (Koszonjuk magyarorszag!)


Ha meg segiti a felet a magyar allam miert ne vennenk igenybe.

2021. máj. 3. 07:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így hülyeség! Ezzel Te nem lopást követsz el, szóval nem is értem... Azért sem, mert ez a támogatás EU-s pénzből valósul meg, Te pedig az EU adózó állampolgára vagy.

Másrészről ha ettől eltekintünk, akkor pedig ha a magyar aktívkorú (dolgozó) lakosság minden hónapban nem több, mint 1000 forint adót csal el (mondjuk ez esélyes), akkor csak az elmúlt 10 évben annyi pénzt "lopott" a lakosság, mint amennyi a közutálat tárgyát képező Mészáros Lőrinc vagyona!!! Ezt csak azért - bár esetedben mint írtam ez hülyeség - mert számos esetben, amikor valóban "okoskodás" történik, akkor szintúgy ez a hozzáállás, hogy hát ez csak egy ezres, hol van ez ahhoz képest amennyit "ezek lopnak".

Azt tudnod kell, hogy távvezérléssel egy felújítás itt nálunk gyakorlatilag nem működik! Azaz itthon kell lenned hozzá és minimum hetente egyszer a helyszínre kell látogass, megnézni milyen munkavégzés történt, a megvalósítás ill. annak minősége megfelelő-e számodra. Másképp nem megy! Rá lehet bízni a levezénylést másra, de az sűrű telefonálgatásokkal jár. Egy felújításnál pontosan tudnod kell, hogy mit akarsz, és ott kell lenni fejben, máskülönben az nagyon drága lesz és még sz-r is!

Az, hogy számonkértek ezért, miért vagy a magyar támogatásra rászorulva, annak oka elsősorban az, hogy számos külföldön dolgozó (ált. alacsony intelligenciával rendelkező) adja elő a dolgokat itthon úgy, hogy ott aztán megfogta az Isten lábát, holott az Ő esetében(!) ez nem igaz. Ennek oka vagy a kezdeti lelkesedés vagy pedig a sikertelenség eltitkolása (szégyellése). Szóval ebben düh van, jogos düh, csak az nem feltétlen jogos, hogy ezt feléd irányította, ennyiből nem lehet/nem szabad ezt felmérni.

Ne itt érdeklődj ilyesmiről, hanem megfelelő helyen, mivel az eseted eléggé speciális:

[link]

A lényeges kérdés az esetedben az, hogy Te a munkálatokat elkezdheted-e most, vagy csak akkor, ha már egy éve oda vagy bejelentve. Ez egy idén indított pályázati lehetőség, nem garantált, hogy jövőre is igénybe vehető lesz még! Erre kell rákérdezz, hogy mikor kell beadni a pályázatot, akkor, ha már megvan a számla, vagy előtte be kell adni? Elkezdheted-e most gyűjteni, vagy csak azután, ha már "ott élsz" egy éve?

Mivel egyes számban beszélsz, így megkérdezem, hogy ugye nem lett félreértve ez a dolog? Azoknak jár a támogatás, akiknek 25 évnél fiatalabb, velük egy háztartásban élő (eltartott) gyermeke van, ebbe beleszámít a már megfogant gyermek is. Egyedülálló szülőként is lehet igényelni, de nyilvánvalóan ebben az esetben is a gyerek szintúgy veled egy háztartásba, ebbe a házba van bejelentve.

2021. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom Neked a rendes valaszt!
2021. máj. 3. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!