Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen tömítőanyagot használjak?

Milyen tömítőanyagot használjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy régi építésű családi ház, ami vegyes falazatú (kő, tégla) ennek a háznak a tetőszerkezete, bár stabil de több helyen ázik. a cserepek közötti hézagokat már kitöltöttem szilikonnal ( bevált), de vannak nagyobb hézagok, ahol folyik a víz. A rések horizontális irányba, tehát oldalról folyik és nem függőlegesen mint ha hiányozna egy cserép. A cserép és a lemez között 2-3 cm-s hézag van több helyen, de van ahol 4-5 cm-t is eléri. Sajnos komplett tetőszerkezet cserére egyenlőre nem telik, de tervbe van az elkövetkező 2-3 éven belül(4-5 Millió), ezért most átmeneti megoldást szeretnék találni. Én Purhabra gondoltam első sorban. Ha esetleg van ötletetek javaslatotok azt szívesen elfogadok.

Előre is köszönöm!



#ázás #Tetőszerkezet beázás #Tőmítőanyag #Lyukak kitöltése
2021. máj. 30. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Épitési ragasztóhab vagy zartcellas purhab.
2021. máj. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Egyébként olyat szeretnék ami megvásárolható a boltokba , így magam is meg tudom csinálni. a Zárt cellás purhab nem lenne rossz, de azt cégek csinálják magas nyomású rendszerrel. A ragasztóhab viszont felkeltette az érdeklődésemet, csak kérdés, hogy vízálló-e. A azért várom még a további javaslatokat. Köszönöm!
2021. máj. 30. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Vizzáró purhab jó lehet. De azt is mérlegelheted, hogy átrakatod a cserepet (ez sem tökéletes megoldás, biztos szükség lesz pótolni, de jobb mint a purhab-sziló)
2021. máj. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha jó minőségű akkor pár % a nedvesség felvétele. Tetőhöz használható, vagy még a kútgyűrű ragasztó amit megpróbálhatnál.
2021. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is a kútgyűrű habra gondoltam miután keresgéltem.


'Soudal akna és kútgyűrű purhab 750ml'


Van erről valami tapasztalatotok? akár negatív, akár pozítív?

2021. máj. 30. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!