Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi konyhai fa lambériát...

Régi konyhai fa lambériát mivel tudnám lehetőleg 1 lépésben lefesteni fehérre?

Figyelt kérdés
Olyan festékre gondoltam ami előtt nem kell csiszolni meg alapozni, hanem egyből mehet rá. Az meg egyenesen csodás lenne ha még a cseresznye színű mdf konyhabútor ajtókat is le tudnám festeni ugyanazzal a festékkel :D
2021. jún. 7. 12:48
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Ezzel hülyeség lenne?

[link]

2021. jún. 7. 12:51
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet megúszni a csiszolást. Lefestheted, de az első karcnál ki fog lógni alóla a régi festék.
2021. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Amit belinkeltél az nagyon jó. Rengeteg bútort, ajtót, keretet festettem már a legdrágább bútorfestékkel, alapozóval, mindennel de az obi-s 2 az 1-ben vizes zománc verhetetlen. Még a lakkozott tükörsima felületen is fentmarad gyönyörűen, csak zsírtalanítani kellett.
2021. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én sötét fa színű konyhabútort is festettem vele hófehérre.
2021. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a selyemfényű változatot használtam, de szerintem a fényes is ugyanilyen jó.
2021. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Inkább én is a selyemfényűt szeretném most így belegondolva. Szóval azt mondjátok ezzel a konyhabútort is le lehet festeni normálisan kinézőre? Egyébként mennyire fed jól? 2 réteg elég?
2021. jún. 7. 14:31
 7/28 A kérdező kommentje:
Ja meg a másik, hogy azt írja kb. 10m2/liter. Ezt 1 rétegben kell értelmezni?
2021. jún. 7. 14:49
 8/28 anonim ***** válasza:
Én 3 vékony réteg híve vagyok. Mivel nagy felújítás közepén vagyunk, ezért az anyagszükségletet meg nem mondom, mert tartok itthon vagy 15 literrel. De mindent le lehet vele festeni.
2021. jún. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Na jó akkor kezdetnek veszek 1 literrel aztán majd kiderül. Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 7. 17:49
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Nem kell csiszolni, de hideg zsíroldóval érdemes mindent jól átsikálni. Vékony rétegekben dolgozz, a második már nagyon szép szokott lenni, a harmadik pedig csak ráadás.
2021. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!