Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás vécéje mögött a...

Panellakás vécéje mögött a "stragot" le lehet valahogy hangszigetelni, hogy ne hallatszanak át hangok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy panellakást, aminek nagyon örülök, mert tök jó helyen van, de rettentően frusztrál, hogy felülről csomó minden áthallatszik. A legdurvább viszont a WC, ahol, ha a másik lakásban levő szintén ott van, akkor konkrétan hallom a beszélgetését. Gondolom, hátul, a csövek mentén még jobban terjed a hang, mint egyébként.


Lehet ezzel valamit kezdeni? Azon gondolkodom, hogy eladjam a lakást és becseréljem egy kisebb téglára. Egyszerűen nem érzem otthonosnak, tudva, hogy bármikor elkezdhet felül zenét hallgatni a szomszéd, és hogy én se hívhatok át akármikor barátokat, mert lentre is minden át fog hallatszódni.


2021. jún. 16. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit lehet javítani a helyzeten. Gipszkarton előtétfal 2-3 réteg kartonnal, esetleg álmennyezettel kiegészítve. Esetleg vékony Ytong fallal elfalazni mert annak van tömege.


Ami nyilván rossz, hogy ott vannak a mérőórák, elzárók amihez hozzá kell férni így revíziós ajtót fel kell rakni, bár erre is vannak nagyon durva, egyedi, burkolható megoldások ami meg nyilván


De nagy csodák nincsenek, az én felső szomszédom úgy hugyozik, hogy a szobában zárt ajtón keresztül fejhallgatón keresztül is úgy hallom, mintha ott lenne mellettem.

2021. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez durva. Nálam azért ez nincs szerencsére. Csak ezt a vécés sztorit hallom néha, de ez se gyakori, meg persze zenehallgatás, hangosabb kiabálás, tévézés fentről. Ami nagyon idegesít, azok a koppanó hangok, megőrülök tőle. Nem tudom, mi a francot csinál a felettem levő, de minden nap legalább egyszer hallom, hogy mintha egy ólomgolyót dobna le a padlóra.
2021. jún. 16. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Hungarocell?
2021. jún. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha leveszed a burkoló hátfalat, és felnézel. A csőáttörésnél lehet hatalmas hézag.


Próbáld meg a hangszigetelést ott elkezdeni!

2021. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy a mérőórák, illetve a felszálló vezetékek cseréjekor a vécé mögötti falat teljesen ki kell tudni bontani. Emiatt csak olyan megoldás ajánlható, ami bármikor könnyen kibontható.
2021. júl. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!