Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőtér felújítás - belülről....

Tetőtér felújítás - belülről. Működhet-e ez így?

Figyelt kérdés

Mivel a szakik 6.5 millió Ft munkadíjat kértek 200 nm tetőhéj cseréért, ezért úgy gondoltam, hogy hagyom a cserét, marad a házon a pala, és inkább magam megcsinálok minden mást a tetőtérben.


A terv a következő a tetőtérbeépítéses ferde falaknál:

1. Visszabontani belülről a burkolatokat, egészen a szarufáig. Onnan, a szarufák közül kivenni az elöregedett és összesett üveggyapotot.

2. Betenni belülről egy Páraáteresztő fóliát a szarufákra, benyomva a szarufák közé is. (tehát a szarufák a fólián kívülre kerülnek) Ha kell, mert nem maradna ott bent a fólia, akkor egy-egy nagyon vékony "ellenléccel" rögzíteni a szarufához, a szarufaközök felől.

3. Betenni az új kőzetgyapotot a páraáteresztő fóliára. Dróttal rögzíteni cikkcakkban.

4. Alumínium gipszkarton profil

5. Párazáró fólia

6. Gipszkarton, glett, csiszolás 2x, festés.


Itt ugye ami a furcsa, hogy belülről raknám a páraáteresztő fóliát, azaz a szarufa azon kívülre kerülne, utána már csak keresztléc (és légrés), majd rajta a pala. Legrosszabb esetben, ha mondjuk a jégeső miatt eltörik egy pala, akkor a szarufa alatta ugyan megázhat, de utána nyugodtan ki tud majd száradni, hisze nincs rajta semmi kifelé.


Tudom, hogy a pala csúnya, de így nagyjából vízhatlan lenne a szerkezet és elfogadhatóan hőszigetelne, na meg belülről szép lenne. És közben megspórolnék úgy 10 milliót........


Köszönöm.



2021. jún. 25. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Majd irok. Ezzel kapcs van tapasztalatom de csak este.
2021. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tehát.

Röviden, hasonlóan csináltam, csinálom én is.


Hosszabban:

A szabályos az lenne, ha a szarufáig lebontanál mindent, és ha a szarufa rendben van, akkor arra mehet a páraáteresztő tetófólia, arra ellenléc (pl 5cm, bár elvileg a tetőfedő anyagtól függ, hogy mennyire vastagot javasolnak)

Azh ellenlécre a tetőléc és arra a cserép.

Így az ellenléc által szolgáltatott helyen tud szellőzni a tetőd.

Ennek ellenére nagyon sok olyanvideót láttam szakiktól, akik simán ellenléc nélkül csinálják. Nem mondom, hogy ez a legjobb megoldás, de azt se gondolom, hogy ellenléc nélkül ki fog rohadni a tetőd.

A gond az szokott lenni, hogy beázik a tető és megáll a víz a léceidnél, mivel nem tud rendesen lefolyni, illetve rendesen elpárologni. Ehhez az kell, hogy legyenek törött cserepeid és ne foglalkozz velük. Egyébként nem gond. (egy ács is megerősített ebben)


Nah és a saját tapasztalat:

Én hasonlóan vagyok. Tetőcsere most épp nem aktuális, de a beépített tetőteret fel kell újítani. azaz a burkoló anyagot lebontottam, a régi szigetelést ki, van ahol fólia is volt, azt is ki és felépíteni előlről.

A fóliát simán fel lehet tűzőgéppel rögzíteni a szarufákra, én pár helyen a lécekhez is hozzáfűzöm. Mivel az új szigetelés kitölti a helyet, így úgyis hozzáér a fólia a lécekhez.

Kőzetgyapottnak táblásat javaslok, ami keményebb, 10cm-eset. Ha jól levágod, akkor nem kell drótozni. Ha igen, akkor drót helyett madzag és tűzőgép egyszerűbb.

Ha kell, a 10cm-re még rámehet 5cm, ha marad hely.

Én 5cm-es műszárított impregnált léceket használok az ali profil helyett. Kengyellel rögzítem a szarufákhoz. Aztán a lécek között szintén kitöltöm kőzetgyapottal. Végül a lécekre mehet öntapadós ragasztószalag. Arra a párazáró fólia. Azt utána még rátűzöm a lécekre, mert az öntapadós nagy segítség a felhelyezésben, de később elválik.

Arra pedig mehet a gipszkarton és a többi.


Akár léceket, akér alut használsz, fontos, hogy szintezzél vízszintmérővel, valami naggyal.


Arra figyelj, hogy kőzetgyapottal csak maszkban dolgozz és hideg vízzzel mossad le magad utána, különben napokig szúrni fog.


Lesz aki nagyon ellenzi majd a fenti módszereket és a tetőd halálát helyezi kilátásba. A lényeg tleg, hogy ne hagyd szarrá ázni és akkor nem lesz gond szerintem-


Nálam több helyen is van 30 éves fólia a tetőn és még egyben van minden.

2021. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De rendes vagy, hogy írtál, és ilyen szépen végigmondtál mindent. Nagyon hasznos volt, sok jó ötletet tanultam tőled. Köszönöm!
2021. júl. 28. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!