Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ecsetet hogyan célszerű...

Ecsetet hogyan célszerű elmosni oldószeres festék után?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra gondolok, hogy relatíve drága az oldószer, és hogyan lehet oldószer takarékosan, de mégis alaposan elmosni az ecsetet.

2021. júl. 3. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En azt csinalom hogy beaztatom a higitoba legalabb par orat, utana kiutom az ecsetbol a higitot, 2 szer atoblitem tiszta higitoban es ennyi. A hasznalt higitot meg egy masik edenybe ontem es hagyom ulepedni. Miutal leulepedett akkor a tetejerol a tiszta higitot atontom egy regi higitos kannaba es legkozelebb ujra feltudom hasznalni.


Ha nem vagy festo hanem csak egy egyszeri alkalom volt hogy festettel valamit akkor erdemes inkabb olcso ecsetet venni es miutan vegeztel a festessel akkor eldobod. A higito draga, van amikor annyiba kerul amit elhasznalsz mint az uj ecset aranak a fele. En ezert inkabb ujrahasznositom a higitot.

2021. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Festőtől tanultam: rossz deszkán "kifestem" az ecsetből a maradékot, majd lassan csurgatom rá a higítót, és tiszta ronggyal lehúzom róla dzsungeszt. kb egy dl. higítóból tiszta az ecset.
2021. júl. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még a nagyapámtól tanultam, hogyha másnap tovább akarok mázolni, akkor egy vízzel telt konzervdobozban a víz alá merítem az ecsetet másnapig.
2021. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ritkán festek, de akkor általában nagyobb mennyiséget. Ez a vízbe rakás jó ötlet.
2021. júl. 4. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!