Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ablakcsere esetén kell előlege...

Ablakcsere esetén kell előleget adni a beépítőnek?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert ablakot akarok cseréltetni, és annyi csalóról hallani.


Mindíg szoktak előleget kérni ezeka cégek?

Mi van ha én valami csalóval futok össze és felveszi az előleget és sose látom többet?


Én ugy gondolnám hogy pénzt csak akkor kéne kérjen ha késza munka nem?


Akik cseréltettek ablakot mostanában, nálatok hogy volt, kellett előleget fizetni?



2021. júl. 6. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mindíg szoktak előleget kérni ezeka cégek?"

Általában igen, szerződése válogatja.


"Mi van ha én valami csalóval futok össze és felveszi az előleget és sose látom többet?"

Szívás.



"Én ugy gondolnám hogy pénzt csak akkor kéne kérjen ha késza munka nem?"

Nem feltétlen, főleg, ha egyedi gyártásról van szó.



"Akik cseréltettek ablakot mostanában, nálatok hogy volt, kellett előleget fizetni?"

Igen, szerződés szabályozta.

2021. júl. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%
keress olyat aki nem kér
2021. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Adok előleget, de kérek róla hivatalos nyomtatványt, hogy mikor mit fizettem be és egy napra pontos dátumot. Nálam csodálkoztak, amikor számlát kértem, de megmagyaráztam, hogy így van garancia, és ha már 300 ezer forintról beszélünk írjanak csak papírt. Nem tetszett nekik, ez van. Kérdeztem, hogy menjek máshova esetleg, nem kell a pénz? Onnantól mindjárt más lett minden.
2021. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos nyomtatvány is lehet hamis. De nem árt utánanézni a cégnek, vagy egyéni vállalkozónak a neten, hogy mennyire valós, megbízható.
2021. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Általában kell előleg. Szerződést írtok, pasit (akár a tudtán kívül, xarj a személyiségi jogaira) lefotózod, autója típusát-rendszámát felírod.
2021. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kértek. Danubius ablak. Ettől függetlenül nem ajánlom, 2 éve szívok a bénán beépített nyílászárókkal.
2021. júl. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire szoktak, igen. Nagyobb cégeknél esetleg előfordul, hogy nem, de kisebb cégek szoktak. Nem csak neked van mit kockáztatni. Ő a felmért egyedi méretekkel leadja a gyártást. Mit csináljon vele, ha Te azt mondod, bocs, mégsem tudom kifizetni? Egyébként a legtöbb ablakgyártó cég is kér (az ablakostól) előleget, a kalkulált ár felét!
2021. júl. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nálam nem egyedi méretek vannak


Régi panel lakás


sok 100 ezer lakásban vanank ilyen méretű ablakok, tehát elviekben az nem lehet indok az előlegre hogy csak nekem gyártotta le az ablakokat, mert mint írtam rengeteg lakásban vannak ilyne méret ablakok

2021. júl. 7. 10:42
 9/12 anonim ***** válasza:
92%

"Nálam nem egyedi méretek vannak Régi panel lakás"

Na azok pont az egyedi kategória.

Ha bemész bármelyik ablakoshoz nem fog tudni adni pont ("szabvány" szerinti) megfelelő méretűt.

2021. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ablakos boldog lesz ha megveszed odaviszed az összes ablakot és segédanyagot.

Neki már csak szerelni kell.

Nem kell adni előleget fizess a munka végén ebben az esetben.


Ha viszont nem tudod megvenni és nem tudod elszállítani akkor mérje fel a szerelő te kapsz egy átutalásos számlát amit kifizetsz a boltban és valaki leszállítja az ablakaid.

A szerelő megint boldog lesz mert neki csak szerelni kell.


Abban az esetben ha a szerelőt bízod meg akkor viszont nem várhatod el hogy a két szép szemedért vegye meg a saját pénzéböl az anyagot szállítsa le vállaljon felelőséget hogy nem sérül mem törik.

Írjon egy email üzenetet hogy átvett x forintot előlegnek.

Vagy írjál szerződést.

2021. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!