Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klíma szerelésnél a csővezeték...

Klíma szerelésnél a csővezeték 2 egység között lehet 3 méternél rövidebb?

Figyelt kérdés

Igazából az elszámolásnál a mesterrel került elő ez a kérdés. Olyan árajánlatot adott, amelyikben a klíma szerelése 55 ezer forint, ami nem tartalmazza 3 méterig a "csövezést", ahogy ez más szerelőknél szokott lenni.

Azt mondta, hogy külön kér minden méterre 6.500,- forintot, de ez majd kiderül, hogy mennyi kell.

Felszerelte a klímát és a két egység között mindössze 70-80 cm távolság van (panel lakás).

Elszámolásnál viszont 3 méteres csövezésre kérte az összeget, 3 x 6.500,- forintot. Nem értettem miért és erre az volt a válasz, hogy ha nem is látom, ez a szabvány, hogy a két egység között 3 méter cső kell, hogy legyen.

És, ha nem is látom, ennyi csövezés akkor is megvan, mert lehet a falban is és a belső egységben is.

A falban nincs, mert csak áthúzta a panel ház falán, a belső egységben pedig nem tudom elképzelni, hogy elférne.


Kíváncsi vagyok azok véleményére, akik értenek a klíma szereléshez. Én egyáltalán nem értek hozzá. A mesternek valóban igaza van?


Azért nem értem, mert a másik szobában megvan a 3 méter távolság a két egység között, a falon vezette a kábeleket csatornában, amelyeknek a hosszúsága 3 méter és ezért ugyanúgy számolt 3 métert, ahogy a fenti esetben.



2021. júl. 23. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Keress másik klímást!
2021. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Vannak készülékek ahol elővan írva minimum csőhosz. Sose fogom megérteni hogy miért nem a munka megkezdése előtt fixálják az emberek a végősszeget.
2021. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár egyértelműen nem írják a telepítési útmutatókban az okot, attól még nagyon sok gyártő előírja a min. 3 méteres csőhosszt. Talán azert, mert csak így garantálható, hogy a kompresszor csak gőz állapotban találkozzon a hűtőközeggel, a folyadékütés ugyanis nem tenne jót. Attól, mert van ahol évek óta így működik a klíma, még nem szakszerű. Ahol úgymond szendvics szerelés van, (a kültéri a fal egyik oldalán, a beltéri pedig közvetlenül a másik oldalán) ott szakszerű telepítés esetén a kültéri mögé van feltekerve annyi cső, hogy a 3 méter meglegyen. Ebbe az én értelmezésemben nem számít bele a beltéri egységből gyárilag kilógó csövezés. Olyan szerelővel ne foglalkozz, akinek csak 2 méter csövezés van az alapszerelésben, se olyannal, mint a fenti. Legyen benne 3 méter csövezés az árban és a tényleges telepítéskor is legyen meg a 3 méter.
2021. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs meg a 3 méter, az biztos. Kár, hogy itt nem tudom megmutatni a képet.
2021. júl. 23. 22:45
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok nem foglalkozni ezzel a szerelővel, mert már felszerelte a klímát.
2021. júl. 24. 06:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is klímát szeretnék, és a hírdetésekben a szereléshez alapa 3 méter..nekem sem kell annyi, de ha szükséhes, akkor legyen.


Mondjuk 1 métert épített be, akkor annyi van, hogy hibátlanul működik-e a kompresszor(a visszatérő miatt)..


Amúgy a klíma gyártóját kérdezd meg(képeket mellékelj)...a bolti eladó nem mérvadó.


Ha únod, akkor hagyd a fenébe, élvezd a jó hűtést.

2021. júl. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb írják, ha a beltéri és a kültéri egymással szemben van közvetlenül, akkor a kültéri és a fal közé 2-3 "menet" csövet fel kell tekerni.

Így szakszerű, ez a megoldás védi a hűtőkör főbb elemeit

2021. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A kültéri mögött nincs feltekerve cső. Kb. 70 cm a hossza.
2021. júl. 25. 21:14
 9/9 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
7-es vagyok: nézd, azt nem fogom kijelenteni, hogy a klímád hamarabb tönkremegy (nem vagyok jós), csak annyit mondok, hogy én nem így telepítek.
2021. júl. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!