Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ereszcsatorna rendszerre az...

Ereszcsatorna rendszerre az anyagköltségre ez az ár reális?

Figyelt kérdés

Le akarom cserélni az egész házon az ereszcsatornát, mindenestül. Van ahol ki sincs építve rendesen, illetve 1-2 plusz mint a vízlopó.

Kitaláltam, mi merre. Összeírtam az anyagokat, és elkezdtem nézni a webshopot.

Acélból kell, ahol néztem, ott színezett, nem a legszarabb ahogy nézem. 150-es az ereszcsatorna, 100-as a cső. (ilyen a mostani rendszer is)

Van amiből kicsit többet számoltam, legyen, ha gond van.


Az ár kb 275-300e Ft a lenti listára. Ez reális szerintetek? Van értelme még máshol is nézegetni, esetleg tüzépen ajánlatot kérni rá?

Rokon szerint 200e a minimum, de lehet nem kalkulált az acél árával ami most duplázódott szinte.


Az anyagok:

eresz csatorna: 40m

lefolyócső: 9m

lefolyócső közdarab: 4db

betorkolló csonk: 6db

csőbilincs: 8db

eresz csatorna toldó: 12db

eresz csatorna végzáró 6dbcsatorna konzol: 40db

vízlopó: 1db

csőkönyök: 14db


Köszi előre is ha valaki válaszol.



2021. aug. 1. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ hol veszed? Tavaly cseréltem csak a függőleges csövet, és akkor egy 2 méteres alu , a Parktikerben 5000 Ft volt, míg a vasműszakiban meg 1800Ft
2021. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre néztem:

[link]


Láttam, hogy pl a bauhaus-ban olcsóbb, de egyrészt nincs minden elemből, ráadásul ahigy néztem, iszonyúan gagyi.


Azért kérdem, hogy kb reális e ilyen rendszerre ennyi, vagy ha lehet spórolni 50-100e-t úgy, hogy a minőség nem lesz rosszabb, akkor érdemes jobban körbenéznem.


Nyilván az se mindegy, hogy itt van rajtam plusz színezett régeg, máshol meg kb egy horganyzott acél.

[link]

2021. aug. 1. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem te is tudod, hogy a legdrágább helyeken nézted, mint pl. a belinkelt Bauhaus.

Ha ebből indulok ki, akkor nyilván máshol a feléből is kijönne.

De a te pénzed...

2021. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy lehet e olcsóbban. Mivel összevásárolgathatom több helyről a cuccokat amik méretre passzolnifognak, valójában nem ugyanaz a gyártó így kb kukázós kategória lesz.

Illetve lehetnek olcsóbb gyagib vackok is.

Kb egy középkategória érdekelne, tehát legyen normális, de ne a legmagasabb áron.


Ezért kérdeztem, hogy a fent összeállított rendszerem ebben az árban reális e.

Azt nehezen hiszem, hogy a feléből össze lehetne rakni ugyanezt a rendszert. Még kukázósan se.


Főleg, hogy azt is bele kell kalkulálni, hogy 4m-es darabokat kellene hozni és nem magam szeretném szállítani a kombival. Ha mindenhonnan ide-oda szállítgatom, akkor a szabadidőm és a benzin is bánja.


Az se megoldás, hogy csak 1-2méteres darabokat veszek, mert az is ótvar ha össze-vissza van toldozva.

2021. aug. 2. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!