Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Légellátási terv szükséges...

Légellátási terv szükséges ablakcseréhez? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gázfűtéses lakásban szeretném lecserélni az ősrégi fa ablakokat (konkrétan besüvít a szél) műanyag nyílászárókra. Olvastam olyan információt, ami szerint ehhez légellátási tervet kell csináltatni, viszont (Budapesten kívül) sem olyan céget nem találtam, ami ilyet készítene, sem pedig arra vonatkozó információt, hogy ez mennyibe kerül, pedig sajnos rá vagyok szorulva a pontos anyagi tervezésre, mert nem fér bele váratlan kiadás.


Van esetleg olyan, aki mostanában hasonló felújítást végzett, és tudja, mi ennek a menete/költsége?



2021. aug. 18. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen tervre csak olyan lakásban van szükség ahol régi típusú gázkazán van, nyílt égéstérrel, ezek leginkább a 90-es évek végén voltak. Utána a turbós és a mostani kondenzációs kazánoknál már nincs szükség erre. Így először azt ellenőrizném a helyedben, hogy milyen kazánról beszélünk.
2021. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ablak cseréhez nem kell légellátási számítás.

Ha a kazánod nyílt égésterű annak a légutánpótlásához kell ha van ilyened.

Mert ha kicserélteted az ablakokat fokozottan záródó légáteresztésű ablakokra abban a pillanatban megváltozik a gázkészülékek légutánpótlása.

Megváltoztatod a létesítéskori körülményeket.

Tehát ki kell számolni milyen légbeeresztő kell neked de csak akkor ha van nyílt égésterű a gázkészüléked.

Vagy túl kell méretezni a légbeeresztőt.

A kéményesek is szólnak majd de az addigra már lehet késő lenne.

Egyébbként a GMBSZ-ben benne van a képlet. ;)

2021. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Légutánpótlás 12m3/h/kw és van egy eggyidejűségi szorzó több gázkészülék eggyidejű használata esetén.
2021. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A lakásban van 2 darab gázkonvektor (ezek talán zárt égésterűek), gáztűzhely, illetve gázbojler. Utóbbi nyílt égésterű.


Sajnos az ilyen szintű számoláshoz "túlságosan bölcsész vagyok"...


Légbeeresztők mindeképpen kalkulálva vannak a történetben, de az ablakosok nem túl meggyőzőek abban, hogy mennyi/milyen kell pontosan, hogy "ne kötözködjenek vele".


Ez egy régi építésű társasház, annak minden szépségével...

2021. aug. 18. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!