Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy társasházban lakom, ahol...

Egy társasházban lakom, ahol az eredeti kb 25 éves fali parapetes gázkazán van. Szeretnénk kicseréltetni kondenzációsra Ha nem terveztetem(drága, körülményes a kivitelezés) meg csak kicseréljük milyen következményei lehetnek a jövőben?

Figyelt kérdés

2021. aug. 18. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Következményei? Mondjuk az, hogy meghalsz.
2021. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Kötelező a kèmènyseprès, egy èven belül lebuksz ès kizárnak a szolgáltatásból. Plusz hivatalos szerelő nem csinál ilyet szóval garancia sem lesz a kèszülèkre. Butaság lenne.
2021. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez egy oldalra kivezetett kombi gázkazán volna.

Aki csinálná ennek a márkának a beüzemelője szóval szakember.

Szerinte készülék cserével meg lehet oldani, ismerek olyat akinek csinált 3 évvel ezelőtt és semmi problémája nem adótott. De azért kérdeztem itt, mert szeretnék tájékozódni.

Tervezéssel 1 milla igy kevesebb mint a fele.

2021. aug. 18. 22:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a létesítéskor így volt a gáztervben tehát oldalra parapetes kivezetéssel és turbós gázkészülék.

Akkor fel lehet szerelni ugyanígy egy kondenzációs készüléket.

Hivatalosan és szabályosan úgy hogy a gyártói garancia is van rá.

A kéményseprőnek meg el kell fogadnia mert szerelési myilatkozatot kap a megrendelő.

Az a feltétele hogy az erre feljogosított és megfelelő szakképesítéssel rendelkező szerelő végezze.

2021. aug. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem tudom hogy volt a gáz tervben, azt sem tudom a mostani kazán turbós-e. Régi fég gázkazán, lehet több is mint 25 éves.

Utána járok. Esetleg ne hívjak ki egy gáz tervezőt bíztos ami biztos?

2021. aug. 19. 06:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg egy leendő beüzemelőt hivatalosan. Adott márkához találsz a neten szervizt.

Ő megmondja, hogy beüzemeltethető e hivatalosan.

2021. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lehet jobban jársz mintha itt kérdezel.
2021. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Végére fogok járni a dolognak, ez csak egy plusz hátha valaki volt ebben a cipőben.

Köszi a válaszokat.

2021. aug. 19. 09:13
 9/15 anonim ***** válasza:

Tudom, itt illik szapulni a szabályokat, de két komoly következménye is lehet a szabálytalanul, papírok nélkül telepített/cserélt gázkazánnak:


- a szolgáltató megtagadja a gázvételt, leszereli a gázórát.

- baleset esetén gondatlanságból elkövetett veszélyeztetésért büntetőeljárás indul (leöltendő szabadságvesztést is kiszabhatnak)

2021. aug. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mint megtudtam, a kazán cseréje terv nélkül is megy ahogy a szerelő mondta.

A baj a védőtávolsággal lehet, mert nincs meg szerintem minden irányba.

Neten 2 métert olvastam, másik szerelő sokkal kevesebbet mondott.. Felkeresek egy tervezőt és meglátjuk.

2021. aug. 19. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!