Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ez a fajta bekötés radiátorokn...

Ez a fajta bekötés radiátoroknál jó lehet?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításban vagyunk és szeretnénk a külső fűtáscsöveket a falba betenni.

2021. aug. 26. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hőtágulásról hallottál már?
2021. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

1-es válaszoló, had kérdezzék vissza: ha itt probléma a hőtágulás, akkor a padlófűtés/falfűtés csöveinél miért nem az?


A feltett kérdésre is válaszolva: igen, berakhatod a falba, lehetőleg 5rétegű csővel, és a cső legyen szigetelve, nehogy falfűtés legyen belőle.

2021. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A padlófűtésnél a csövek nem a betonban vannak fólia van felette így tud mozogni a cső.

A falban pedig szigetelni kell a csöveket valóban.

Uj szerelés kell.

2021. aug. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a falban vannak a 16-s Uni csövek.

Én anno('97) nem csőhéjat raktam rá,hanem lehet kapni ilyen filcszerű anyagot,ami 5~6 centi széles,-na azt tekertem rá. Néhány helyen szigszalagoztam.

2021. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy a csöveknek legyen módjuk (helyük) tágulni/lehűlni.
2021. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Lemaradt a lényeg:


[link]

2021. aug. 27. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Átlós bekötés. Jó,persze,a mieink is így vannak...

DE!

A kazán alatt van az osztó,és onnét MINDEN radiátorhoz KÜLÖN "szál" előremenő,és visszatérő van húzva!

Úgy jobb lenne!

2021. aug. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, ez már a második baklövésed. Miért nem keresel fel inkább egy szakembert, hogy tervezze meg a fűtést? Ha már mindenáron falba akarod, akkor könyörgöm, ne sorba kösd, mert csak sz.ás lesz vele. Következő fűtésszezon SOS-ben bonthatjátok majd ki az egész falat és kezdhetitek előlről az egészet. Ezek után gondolom arra sem gondoltatok, hogy hol optimális a fűtőtest elhelyezése és betennétek valami szabad falra, pedig ez is nagyon fontos lenne. Nem lehet mindent végigkérdezni és elmagyarázni, de látszik, hogy fingod nincs az egészhez. Bízz meg egy szakembert vele!
2021. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Felújítás. A radiátorok helye megvan, a csövek helye megvan. A csövek és a radiátor lesz kicserélve. Nyílván, ha 20 éve működik a fűtés rendesen, ha ugyanígy van bekötve olyan nagy baklövés nem lehet belőle. Az ablakok alatt van a radiátorok helye. Olvasgattam és próbáltam utánajárni azért, de szakembert is meg fogunk kérdezni. Én mások véleményére is kiváncsi vagyok
2021. aug. 27. 22:07
 10/10 anonim ***** válasza:
404 a kép
2022. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!